از واتساپ به تلگرام – تلگرام مسیر کوچ از واتساپ را هموارتر کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۱
از واتساپ به تلگرام - تلگرام مسیر کوچ از واتساپ را هموارتر کرد

کوچ مجازی بین پیام رسان ها

سیاست های جدید واتساپ موجب شده است تا کاربران زیادی از واتساپ به تلگرام، یا سیگنال و یا پیام رسان های دیگر کوچ نمایند. حالا تیم خلاق و نوآور تلگرام در جدیدترین به روز رسانی این برنامه، مسیر برای کاربران بسیار ساده تر شده است.

در به روز رسانی اخیر، این پیام رسان به کاربران اجازه می‌دهد که تاریخچه‌ی چت‌های خود را از دیگر پیام‌رسان ها به‌خصوص واتساپ، به پلتفرم تلگرام منتقل کنند. با توجه به این قابلیت، حتی با حذف حساب کاربری در واتساپ، می توانید چت خود را حفظ نمایید و آن را در تلگرام ادامه دهید. در حال حاضر این قابلیت روی سیستم‌عامل iOS با به‌روزرسانی نسخه‌ی ۷٫۴ تلگرام ارائه شده است.

از واتساپ به تلگرام - تلگرام مسیر کوچ از واتساپ را هموارتر کرد

از واتساپ به تلگرام – تلگرام مسیر کوچ از واتساپ را هموارتر کرد

انتقال پیام از واتساپ به تلگرام

طبق اعلام تلگرام، در به روز رسانی بعدی این قابلیت به اندروید هم اضافه خواهد شد. همچنین به جز واتساپ، قابلیت انتقال چت ها از سرویس‌های پیام‌رسان Line و KakaoTalk نیز وجود دارد. البته پیش‌شرط استفاده از قابلیت انتقال چت این است که هردو کاربر واتساپ، حساب کاربری تلگرام داشته باشند و شماره‌تلفن یکدیگر را در فهرست مخاطبان خود ذخیره کنند.

تعداد کاربران تلگرام در دنیا به حدود نیم میلیارد نفر رسیده است. هرچند واتساپ اعلام کرده به ‌هیچ‌عنوان امنیت چت‌ها و اطلاعات شخصی کاربران را به‌خطر نمی‌اندازد و تا سه ماه برنامه جدید حریم خصوصی را به ‌تأخیر خواهد انداخت؛ اما همچنان روند ترک شدن این پلتقرم توسط کاربران ادامه دارد. همچنین به روز رسانی هوشمندانه و زیرکانه تلگرام نیز می تواند کاربران را برای این کوچ بیشتر ترغیب نماید. کاربران حالا می توانند بدون دردسر دست دادن پیام های قبلی از پیام رسانی جدید بهره ببرند.

نحوه انتقال پیام ها

یکی از چت ها در واتساپ را باز کرده و وارد صفحه‌ی اطلاعات پروفایل کاربر شوید. در این صفحه روی گزینه‌ی Export Chat بزنید تا برگه‌ی اشتراک‌گذاری در آی‌او‌اس به‌نمایش درآید و تلگرام را انتخاب کنید. حالا باید یک چت در تلگرام را انتخاب کنید تا پیام‌ها از واتساپ به چت موردنظر منتقل شوند.

برچسب Imported در تلگرام به این معنی خواهد بود که این چت از پلتفرمی دیگر به این اپلیکیشن منتقل شده است. پیام‌های منتقل‌شده به همه‌ی افراد حاضر در گفت‌وگو نشان داده خواهد شد. همچنین تاریخ ارسال و انتقال پیام ها نیز مشخص خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان