استادیوم آزادی – پانزدهمین استادیوم برتر جهان از دید نشریه مارکا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۱
پانزدهمین استادیوم برتر جهان از دید نشریه مارکا

ورزشگاه های برتر جهان

نشریه مارکا در یک نظرسنجی برترین ورزشگاه های جهان را انتخاب کرد. در این نظرسنجی استادیوم آزادی به عنوان پانزدهمین استادیوم برتر فوتبال جهان انتخاب شد. این نشریه ۴۰ ورزشگاه برتر فوتبال جهان را معرفی کرده و سپس از کابران درخواست کرده بود به آنها رای دهند. این رای گیری دو روز ادامه داشت تا اینکه بالاخره برترین ها انتخاب شدند.

پانزدهمین استادیوم برتر جهان از دید نشریه مارکا

پانزدهمین استادیوم برتر جهان از دید نشریه مارکا

۴۰ ورزشگاه فوتبال

آزادی در اولین روز رای گیری در رتبه بیست و ششم قرار داشت. اما روز بعد و در واقع در روز پایانی، با کسب ۹ هزار رای در رتبه پانزدهم برترین ورزشگاه های فوتبال جهان جا گرفت. روز گذشته نشریه معتبر مارکای اسپانیا نتایج را اعلام کرد. بیش از یک میلیون نفر در این رای گیری شرکت کرده بودند. رتبه اول را ورزشگاه باشگاه الاهلی مصر با کسب ۱۲۰ هزار رای به دست آورد. ورزشگاه های سانتیاگو برنابئو و نیوکمپ هم در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

استادیوم آزادی

این استادیوم فوتبال در واقع بخشی از مجموعه ورزشی آزادی است. از آن به عنوان ورزشگاه ملی کشور یاد می شود. بازی های خانگی تیم ملی فوتبال و همچنین باشگاه های مطرح پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس در آن برگزار می گردد. این ورزشگاه در سال ۱۹۷۴ میزبان بازی های آسیایی تهران بود. البته که به همین منظور نیز ساخته شده بود. در سال ۱۳۹۲ بلیچر رپورت گزارشی منتشر کرد که در آن هم آزادی بین ۲۰ ورزشگاه برتر جهان قرار می گرفت. برای مدت زیادی رسانه های مطرح جهان از جمله گاردین از آزادی به عنوان یکی از بزرگترین ورزشگاه های جهان یاد می کردند.

این استادیوم که تنها در طی سه سال ساخته شد و به بهره برداری رسید؛ هنوز پس از پنجاه سال در میان برترین ورزشگاه های جهان قرار دارد. باشد که مسئولین مربوطه در حفظ و نگهداری از آن توجه لازم و کافی را داشته باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان