کالاکمول (Calakmul) – شهری پنهان شده در قلب جنگل‌های انبوه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۰

 شهر بازمانده از تمدن مایا در مکزیک

کالاکمول (Calakmul) از جاذبه های گردشگری مکزیک محسوب می شود. کالاکمول پنهان شده در قلب جنگل‌های انبوه ایالت کامپچی مکزیک(Campeche) ، از بزرگ‌ترین شهرهای تمدن مایا بوده که تا به امروز کشف شده‌اند. کالاکمول شهری قدرتمند به شمار آمده که اغلب برتری تیکال (Tikal) دیگر شهر معروف تمدن مایا را به چالش می‌کشید.

در قرون گذشته قوم مایا بزرگ ترین اقوام ساکن در آمریکای مرکزی محسوب می شدند و امروزه تاثیر سبک زندگی آنها در نواحی اطراف قابل مشاهده می باشد.  اهرام، بنا های تاریخی و جاذبه های فرهنگی مایا ها در مکزیک  سالانه گردشگران اط سراسر جهان را پذیرا است.

استراتژی‌های خاص کالاکمول

قدرت اصلی کالاکمول در استراتژی‌های خاصش نهفته است. سیاستی که بر شبکه‌ا‌ی از متحدین اتکا داشت و بدین صورت شهر به بقاء خود ادامه می‌داد. از نیمه دوم قرن ششم تا اواخر قرن هفتم کالاکمول به طور کامل در مقابل نیروی تیکال دست بالا را داشت. این دو شهر که رقابتی پایاپای با یکدیگر داشتند، همواره در پی به کارگیری فنون نظامی و تصمیمات جنگی بودند تا از سد یکدیگر بگذرند، اما در نهایت هر دو آنها در پی شکست و دوران افول تمدن مایا از میان رفتند.

بزرگ ترین هرم در میان اهرام مایا

کالاکمول – شهر بازمانده از تمدن مایا در مکزیک

کالاکمول منطقه بسیار وسیع بوده و دارای بنا های تاریخی بیشماری است.  بسیاری از این آثار با تپه ها و خاک ریز هایی در طول قرن ها، در میان جنگل پوشانده شده اند. هرم بزرگ این منطقه پاکسازی شده اند.  هرم موجود در این سایت، بزرگ ترین هرم در میان اهرام مایا ها به شمار می رود.

قدم به سوی هرم گذاشته و به راس آن بروید، وارد کاخ شوید و از این مکان به تماشای جنگل انبوه و تمام مسیر های مرزی با گواتمالا بپردازید. به دلیل وجود شیب های تند و پرتگاه ها، کاوش و جست و جو در این سایت باستانی کار دشواری می باشد، به همین خاطر اکثر توریست ها غرق در جاذبه های زیبای جنگل سرسبز شده و از تماشای حیات وحش لذت می برند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان