استعفای سعد حریری – تشدید بحران سیاسی در پی درگیری معترضین در لبنان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۰۸

 تشدید تنش در پی استعفای سعد حریری

سعد حریری، نخست وزیر لبنان روز گذشه استعفای خود و کابینه اش را تقدیم رئیس جمهوری لبنان، میشل عون  کرد. استعفای سعد حریری پس از آن که وی بیان داشت برای حل بحران فعلی لبنان به بن بست رسیده است منتشر گردید. وی در پی استعفای خویش در توئیتر نوشت: «به تمامی شرکای در صحنه سیاسی می‌گویم مسئولیت امروز ما این است که چگونه از لبنان حمایت و اقتصاد کشور را تقویت کنیم .فرصت بالفعلی وجود دارد که نباید از دست برود، من استعفای خود را در اختیار رئیس‌جمهور و تمام لبنانی‌ها قرار می‌دهم»

حریری در گفت و گوی خبری بیان داشتند که مردم به مدت سیزده روز منتظر راه حل سیاسی شده‌اند که از شرایط وخیم اقتصادی جلوگیری شود . در زمان کنونی مردم لازم است برای رویارویی با بحران عظیمی آمادگی پیدا کنند. وی این بحران  تحت عنوان یک شوک بزرگ خطاب نمود.

استقبال معترضین از استعفای سعد حریری

استعفای نخست وزیر لبنان در شرایطی رخ می‌دهد که درگیری‌های خیابانی در لبنان ادامه داشته و با درگیری بین معترضان و طرفدارن حزب الله  درشهر بیروت تشدید شده است. معترضان از استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان استقبال کردند و تنها حزب الله لبنان خواهان ادامه نخست وزیری حریری شده است از این رو درگیری‌ها بین معترضان و حزب الله در شهر بیروت  از روز گذشته تشدید شده است.

شرایط بحرانی لبنان در پی استعفای سعد حریری

بحران سیاسی لبنان و افزایش درگیری‌ها در این کشور در شرایطی رخ داده که این کشور با بحران مالی  رو بروست و نیاز مبرم به کمک مالی خارجی دارد. طبق گزارش‌های صورت گرفته، میشل عون، متحد سیاسی حزب الله لبنان با دو گزینه روبروست یا می‌تواند آن را بپذیرد  و دولت جدید را با مشورت تشکبیل دهد یا اینکه از  وی خواستار تجدید نظر در تصمیمش را داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان