استفاده از ماسک – استفاده از ماسک در پیشگیری از کرونا موثر است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۷
پوشیدن ماسک در پیشگیری از کرونا موثر است

پیشگیری از کرونا

سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک را فقط برای افرادی که مبتلا به کرونا شده اند و یا کادر درمانی توصیه کرده بود. این روزها بحث استفاده یا عدم استفاده از ماسک بسیار داغ شده است. طی پژوهش جدیدی که دانشمندان نتیجه آن را در مقاله ای منتشر کرده اند؛ پوشیدن ماسک به کاهش سرعت انتقال کووید ۱۹ کمک می کند.

پوشیدن ماسک در پیشگیری از کرونا موثر است

پوشیدن ماسک در پیشگیری از کرونا موثر است

بحث پر حاشیه استفاده از ماسک

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) پس از بررسی شواهد و اطلاعات درباره انتقال ویروس کرونا از طریق هوا، دستورالعملی منتشر کرده و به مردم توصیه کرده از ماسک های پارچه ای استفاده کنند. همچنین نتایج تحقیقات گروهی از دانشمندان هم روز گذشته در مقاله ای در مجله نیچر به چاپ رسید. این دانشمندان هم معتقدند مصرف ماسک های جراحی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا موثر است. مبحث به کار بردن یا نبردن ماسک از ابتدای شروع انتشار این ویروس همواره جریان داشته است. مخصوصا در کشور آمریکا در مورد این مسئله سهل انگاری صورت پذیرفت. البته گفته می شود کمبود این محصول موجب شده در این کشور از مردم درخواست شود از ماسک‌های جراحی و تنفسی N95 استفاده نکنند. تا آنها برای کادر درمانی باقی بمانند.

ماسک های پارچه ای

حالا مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده به تمامی مردم توصیه کرده که در مکان‌های عمومی از ماسک‌های پارچه‌ای استفاده کنند. به نظر می رسد سازمان بهداشت جهانی هنوز در این رابطه به جمع بندی نرسیده و تصمیم جدیدی اتخاذ نکرده است. این سازمان همچنان ماسک را تنها برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و پزشکان و کادر درمانی ضروری می داند. این در حالی است که طبق نتایج پژوهش های جدید پوشیدن ماسک برای همه موثر است.

تاکنون گفته شده است که ویروس کووید ۱۹ به‌طور کلی هوا برد نیست و عمدتا ازطریق تماس با افراد یا سطوح آلوده منتقل می‌شود. اما هنوز در این مورد میان دانشمندان اختلاف نظر وجود دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان