• صفحه اصلی
  • >
  • اخبار
  • >
  • استفاده ی متد های جدید برای لقاح و جفت گیری مصنویی یوز های ایرانی

استفاده ی متد های جدید برای لقاح و جفت گیری مصنویی یوز های ایرانی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۹

دامپزشکان با توجه به اخرین آزمایشات انجام شده استفاده ی متد های جدید برای لقاح و جفت گیری مصنوعی یوز های ایرانی برای بارور کردن یوز پلنگ های پارک پردیسان به این نتیجه رسیدند و اعلام کردند که میخواهیم  از متد  (medical target train) برای لقاح طبیعی استفاده شود. اگر این روش رد شد و جواب نداد ناچار به سراغ متد دیگر لقاح مصنوعی خواهیم رفت.

ایمان معماریان بیان کردند

چند ماه گذشته  دلبر و کوشکی بیان کردند، یوزپلنگ‌ های واقع در پارک پردیسان ، لقاح مصنوعی را با متد غیر تهاجمی پیاده کرد که جواب نداد وی بیان کرد:  در کل دنیا لقاح مصنوعی غیرتهاجمی زیادی تاکنون انجام شده اماهرگز روی یوزپلنگ‌ها انجام نشده ولی چون نوعی از لقاح غیرمصنوعی هست ، که خطر خیلی کمتری دارد،طی تصمیم گرفتیم که این روش هم تست کنیم. لقاح مصنوعی  همراه روش غیر تهاجمی نوعی جفت‌گیری طبیعی محسوب میشود که در آن اسپرم بدون بدون هیچ گونه جراحی داخل مجرای تناسلی ماده قرار خواهد گرفت.

برنامه های باروری یوز ها

دامپزشکان بیان کردند که هم اکنون پلن های دیگری برای بارور کردن یوزهای پردیسان داریم، و افزود : همه ی این پلن ها جمیعا علمی است و با تلاش و کمک گیری متخصصان خارجی قابل انجام است . ما تا به حال  برای انجام  لقاح مصنوعی از متدهای  هورمون‌تراپی و برای جفت‌گیری طبیعی از شواهد رفتاری یوزها الگو برداری میکنیم تا ثابت شود که چه وقت باید  آن‌ها را برای جفت‌گیری طبیعی باهم روبه رو کنیم اما با توجه به پلنی که از قبل داشتیم  توافق شده که از متد  (medical target train) بهره مند شویم .

در این متد تلاش میکنیم  یوزها را همه روزه توسط دکتر معاینه کنیم و ثابت شود که «دوره فََحْلی» یوز ماده چه زمانی است یعنی چه موقع  میخواهند با یوز نر رابطه داشته باشد و ماهم کاملا  از همان زمان برای جفت‌گیری طبیعی بهره مند می شویم . «دوره فحلی» در یوزپلنگ‌ها خیلی کم است و اگرآن دوره از دست برود امکان  استفاده از جفت‌گیری طبیعی را از دست خواهیم داد.

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان