استیضاح ترامپ – طرح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۲
استیضاح ترامپ - طرح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان

طرح استیضاح دونالد ترامپ

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اواخر یک شنبه به وقت آمریکا طی نامه ای به همکاران خود اعلام کرد که طرح استیضاح ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به صحن مجلس نمایندگان خواهد آمد. پلوسی در این نامه آورده است که فردا این طرح در صحن مجلس اعلام و رای گیری درباره آن تا روز چهارشنبه انجام خواهد شد.

طبق گفته پلوسی، مجلس نمایندگان تلاش می کند قطعنامه ای غیرالزام آور را به اتفاق آرا به تصویب برساند که براساس آن از مایک پنس معاون رئیس جمهور و کابینه ترامپ می خواهد ظرف ۲۴ ساعت با اتکا به متمم ۲۵ اُم رئیس جمهور را از قدرت خلع کند.
اگر این قطعنامه با مقاومت نمایندگان جمهوریخواهان به اتفاق آرا تصویب نشود روز سه شنبه رای گیری نهایی و استیضاح انجام خواهد شد.

پیشروی طرح استیضاح ترامپ

«جیمز کلیبورن» نماینده مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این  گفته بود که استیضاخ ترامپ ممکن است همین هفته اتفاق بیافتد.

استیضاح ترامپ - طرح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان

استیضاح ترامپ – طرح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان

دموکراتها در نظر دارند با توسل به تحریک ترامپ برای شورش و نقش وی در حمله هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا این طرح را پیش ببرند.
پلوسی در ادامه نامه خود آورده است، برای دفاع و محافظت از دموکراسی و قانون اساسی خودمان فورا عمل خواهیم کرد چرا که این رئیس جمهور تهدیدی برای دموکراسی و قانون اساسی ماست.
کلیبورن همچنین گفته است که حزب دموکرات ممکن است طرح استیضاح را به دادگاه سنا ارسال نکند. وی می گوید که باید بگذاریم «جو بایدن» در صد روز اول ریاست جمهوری خود بر دستور کار خود تمرکز کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان