استیو جابز – حراج فرم درخواست کار استیو جابز

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۳۰

حراج فرم درخواست شغل

یک فرم درخواست کار شاید هیچ ارزش مادی نداشته باشد. اما وقتی شخص درخواست کننده استیو جابز باشد، قطعا موضوع فرق می کند. سال هاست وسایل مربوط به افراد مشهور در دنیا به حراج گذاشته می شود و با مبالغ هنگفتی نیز به فروش می رسد. حراج فرم درخواست شغل بنیان گذار اپل هم از آن دسته است. این فرم که حاوی دستخط او است پیش از این در یک حراجی به قیمت ۱۷۵ هزار دلار به فروش رفته بود؛ و حالا قرار است دوباره به حراج گذاشته شود.

پیش از این نیز برخی از لوازم جابز با قیمت های بالایی به حراج گذاشته شده بود. از آن جمله می توان به یک نسخه از مجله Fortune با تصویری از جابز اشاره نمود که مربوط به سال های ابتدایی فعالیت شرکت اپل می شود. این مجله در یک حراج به قیمت ۱۶ هزار دلار فروش رسید.

حراج فرم درخواست کار استیو جابز

حراج فرم درخواست کار استیو جابز

فرم حاوی دستخط استیو جابز

این فرم درخواست شغل مربوط به سال ۱۹۷۳ میلادی است. زمانی که جابز از دانشکاه اخراج شده و به دنبال شغلی می گشته است. مشخص نشده که این فرم برای چه شرکتی ارسال شده (در فرم به شرکت خاصی اشاره نشده است) و حتی سمت درخواستی جابز نیز معلوم نیست.

از آنجا در ۱۹۷۳ امکان ثبت درخواست آنلاین وجود نداشته، این فرم با دست پر شده است. از قسمت مربوط به مهارت ها نیز اینطور برداشت می شود که فرم مذکور برای یک شرکت کامپیوتری ارسال شده است.

برخی معتقدند از آنجا که استیو جابز در سال ۱۹۷۴ وارد شرکت آتاری شد و در آنجا با استیو وازنیاک (دیگر بنیان‌گذار اپل) آشنا گشت؛ و آنها در سال ۱۹۷۶ موفق به تاسیس اپل با همکاری یکدیگر شدند، این فرم مربوط به درخواست شغل از طرف جابز برای شرکت آتاری است.

در حراجی قبلی که این درخواست به فروش رسیده بود، مبلغ نهایی پرداخت شده برای آن ۱۷۵ هزار دلار بوده است. این حراجی در سال ۲۰۱۸ انجام گرفته بود. حالا قرار است قیمتی بسیار بیشتر برای حراج دوباره درنظر گرفته شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان