اسحاق جهانگیری – بیماری مزمن اقتصاد کشور ساختاری است

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۵
اسحاق جهانگیری - بیماری مزمن اقتصاد کشور ساختاری است

بهره وری به عنوان اصلی ترین موضوعات اقتصاد ایران

در نشست اخیر اعضای انجمن بهره وری ایران با معاون اول رییس جمهور، اسحاق جهانگیری با اشاره به اینکه بهره وری از اصلی ترین موضوعات اقتصاد ایران است، گفت: در اسناد و برنامه های بالادستی و نیز سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، بر افزایش بهره وری در همه بخش ها تأکید شده است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی بیماری های مزمن اقتصادی نظیر تورم گفت: در طول برنامه های توسعه کشور همواره بر رشد مستمر و پایدار اقتصادی و یا افزایش ۳۰ درصدی رشد اقتصادی از محل بهره وری تأکید شده اما در پایان برنامه های توسعه این اهداف محقق نشده است.
جهانگیری افزود: بیماری های مزمن اقتصاد کشور ساختاری است و گاهی حتی با انتقال برخی مجموعه ها به بخش خصوصی نیز بهره وری افزایش نیافته است در حالی که تصور می شد با مدیریت بخش خصوصی و اقتصاد رقابتی تر، بازدهی سرمایه و نیروی کار افزایش یابد.

رمزگشایی جدی از مولفه های اقتصادی

اسحاق جهانگیری - بیماری مزمن اقتصاد کشور ساختاری است

اسحاق جهانگیری – بیماری مزمن اقتصاد کشور ساختاری است

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر رمزگشایی جدی از این مولفه های اقتصادی ضمن تشکر از انجمن بهره وری ایران که دغدغه و مسئولیت تفکر در مورد مسایل کلیدی کشور دارند، گفت: باید با پرهیز از کلی گویی در مورد راهکارهای افزایش بهره وری، شاخص هایی قابل رصد، ارزیابی و اندازه گیری ایجاد کرد تا شاهد اثربخشی و افزایش بهره وری در بخش های مختلف کشور باشیم.

بهره ور کردن تولید انرژی در کشور

جهانگیری در انشست اخیر در ادامه سخنرانی خود به موضوع بهره ور کردن تولید انرژی در کشور اشاره کرد و گفت: انرژی یکی از اصلی ترین مسایل کشور است و باید به طور جدی برای پایدار کردن میزان تولید، کاهش مصرف و افزایش بهره وری از منابع انرژی کشور برنامه ریزی و تلاش شود.

در این نشست، کلانتری مدیرعامل انجمن بهره وری ایران با ارائه گزارشی از سهم سالانه بهره وری و عوامل تولید در رشد اقتصادی کشور و به میزان بهره وری در حوزه نیروی کار و سرمایه گفت: بیشترین رشد بهره وری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است و در سایر بخش‌ها نظیر انرژی با هدر رفت بهره وری مواجه هستیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0