اسنپ فود – دلایل اعتصاب پیک های اسنپ فود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۱

اختلال در تحویل سفارشات

دو روز است که کاربران در تحویل سفارشات خود از پلتفرم اسنپ فود دچار مشکل شده اند. پیام «به‌علت مشکل پیش‌آمده در فرایند ارسال و به‌جهت حفظ کیفیت سرویس‌دهی، امکان سفارش به‌طورموقت در برخی مناطق محدود شده است.» چیزی است که عده ای از کاربران با آن مواجه هستند. با توجه به این مسئله باید مشکلی در این مجموعه وجود داشته باشد که تحویل سفارش کاربران با مشکل مواجه می شود یا با تأخیر زیاد به‌دست آن‌ها می رسد. این مشکلات در پی اعتصاب پیکی های این مجموعه رخ داده است.

دلایل اعتصاب پیک های اسنپ فود

دلایل اعتصاب پیک های اسنپ فود

اعتصاب پیک های اسنپ فود

طبق خبری که در فضای مجازی منتشر شده این اعتصاب به این دلیل که پیک‌های اسنپ اکسپرس (پیک‌های موتوری مخصوص سفارش غذای اسنپ‌فود) زیرنظر اسنپ باکس قرار گرفته‌اند و در این صورت، باید از درآمد خود کمیسیونی به شرکت پرداخت کنند، صورت گرفته است.

البته رییس هیئت‌مدیره‌ی اسنپ فود این مسئله را تایید نکرده و گفته است: هیچ قانونی در مجموعه تغییر نکرده و این موضوع تنها یک شایعه است. در واقع اعتراض پیک ها بیشتر برای افزایش هزینه‌ی ثابت هر تحویل سفارش می باشد. همچنین در ساعات شلوغی و اوج سفارش، پیک‌های اسنپ باکس به‌کمک سرویس اسنپ فود می‌آیند و غذا را به مشتریان تحویل می‌دهند. این موضوع هم باعث ناراحتی پیک‌های اکسپرس شده است.

دو میلیون سفر در ماه

مهراد عبدالرزاق در ادامه افزود: با توجه به اعمال محدودیت های کرونایی، تعداد سفارشات در ساعات اوج از ظرفیت تحویل سرویس اکسپرس بیشتر شده است. بنابراین پیک های اسنپ باکس ما را در ارائه خدمات بهتر یاری می کنند. حضور آن‌ها به‌منزله‌ی کاهش درآمد یا کاهش سفرهای پیک اکسپرس نیست. در‌حال‌حاضر میانگین درآمد ماهانه‌ی پیک‌های اسنپ اکسپرس بسته به‌میزان فعالیت آن‌ها، بین ۶ تا ۱۲ میلیون تومان است و شرکت کمیسیونی از آن‌ها نیز دریافت نمی‌کند. پیک‌های اکسپرس ماهانه بیش از دومیلیون سفر موفق انجام می‌دهند و ایجاد مشکل در چنین حجم کاری دور از ذهن نیست.

حذف سرویس

عبدالرزاق در پایان اضافه کرد: سفیران اکسپرس، رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها، کارمندان اسنپ‌فود و تیم پشتیبانی اسنپ فود همگی اعضای یک خانواده هستند و بروز مشکل در خانواده امر عجیبی نیست. این اولین بار نیست که ما در مجموعه اختلاف نظر داریم اما این مشکل دیر یا زود با همفکری حل خواهد شد. مجموعه اسنپ برای ارائه خدمات به کاربران در حال گسترش است؛ اما اگر همکاری با ناوگان باکس به‌نفع همه‌ی ذی‌نفعان مجموعه‌ی اسنپ نباشد، این خدمت‌دهی درنهایت حذف خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان