پوشش ضد میکروبی MAP-1 – حفاظت ۹۰ روزه از سطوح در برابر کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۹

اسپری ضد کرونا ویروس

پوشش ضد میکروبیMAP-1، ضدعفونی کننده‌ای که تا ۹۰ روز از سطوح در برابر ویروس کرونا محافظت می‌کند. پوشش ضد میکروبیMAP-1، برای انواع سطوح از جمله شیشه‌ای، فلزی، پلاستیکی، چرمی و پارچه‌ای قابل استفاده است.طبق نظر کارشناسان، ماندگاری پوشش ضد میکروبیMAP-1 «به طور قابل توجهی» از ضدعفونی کننده‌های الکی یا سفیدکننده‌ها که از عملکردشان با تبخیر شدن کاسته می‌شود، بیشتر است.

پوشش ضد میکروبیMAP-1  توسط محققان دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ ابداع شده است. پوشش «MAP-1» حاوی میلیون‌ها نانوکپسول حاوی مواد ضدعفونی کننده است که پس از پاشیده شدن روی سطح، باکتری‌ها و ویروس‌ها را حتی پس از خشک شدن از بین می‌برد.

پوشش ضد میکروبیMAP-1 -سپری ضد کرونا ویروس

این پوشش بوسیله پلیمرهای حساس به گرما، به ریخته شدن قطرات و لمس‌ها واکنش نشان می‌دهد. این پوشش گرمای ناشی از لمس کردن و همچنین رطوبت ناشی از ریخته شدن قطرات را تشخیص داده و مواد ضدعفونی کننده بیشتری آزاد می‌کند.طبق نظر کارشناسان مواد به کار رفته در این پوشش غیر سمی بوده و فروشگاه‌ها، مدارس، کلیساها و سالن‌های ورزشی هنگ کنگ از آن استفاده کرده‌اند.

قیمت و عرضه پوشش ضد میکروبیMAP

ضدعفونی کردن مدارس با پوشش ضد میکروبیMAP-1، بسته به ابعاد محیط، بین ۲ هزار ۶۰۰ تا ۶ هزار ۴۰۰ دلار هزینه در پی خواهد داشت. قرار است بطری‌های ۵۰ و ۲۰۰ میلی‌لیتری حاوی این پوشش برای مصارف خانگی با قیمتی بین ۹ تا ۳۲ دلار در بازار عرضه شوند. آزمایش‌های این پوشش در ماه فوریه انجام شده و قرار است از ماه آینده میلادی در هنگ کنگ به بازار عرضه شود. مخترعان تاکنون در مورد احتمال عرضه این محصول در ایالات متحده یا کشورهای دیگر صحبت نکرده‌اند. مقامات شهر هنگ کنگ چند روز گذشته هیچ مورد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا منتشر نکرده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان