اشرافیت مذهبی در کشور

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۱

اشرافیت مذهبی در کشور

در این روز های پر از بحران ها و فشار های اقتصادی که کمر مردم را خم کرده است. اشرافیت مذهبی در کشور نیز به بحران سیاسی- اجتماعی تبدیل شده است.این اشرافیت ها و زرق و برق های مذهبی زیر پرچم دین قرار گرفته است.

در ماه محرم، برگزاری مراسم های لاکچری و پر هزینه، مداح هایی که برای چند ساعت نوحه خوانی و روضه خوانی میلیون ها تومان دریافت میکنند. بسیار مشاهده شده است که در ماشین های آخرین مدل با قیمت های میلیاردی به روضه گوش می دهند. چند سالی است که ماشین های لوکس با نوشتن، نوشته های مذهبی روی ماشین های خود،رواج پیدا کرده است. این ها نمونه هایی از اشرافیت مذهبی در کشور ما است.

در روزهای محرم ناصر خسرو بازاری موقت است که محل فروش لوازم عزاداری است. در این محل لوازم عزاداری با قیمت های خیلی بالایی عرضه می شود. با افزایش قیمت وسایل عزاداری و کاهش قدرت خرید، مشتریان این کالاها نصف شده است. با افزایش قیمت لوازم عزاداری، لوازم لاکچری هم پا به بازار گذاشته است.

فروشندگان ناصر خسرو می گویند: بسیاری از سفارش ها ی ما به صورت تلفنی و از شمال تهران است. آنها خواستار زنجیرهای ۱۵۰ هزار تومانی، پرچم های ۶۰۰ هزار تومانی، طبل های ۹۰۰ هزار تومانی که با افزایش قیمت به یک میلیون و پانصد هم رسیدند،  پیارهن های ۲۰۰ هزار تومانی، می توان اشاره کرد.

علامت طلاکوب ۲۰۰ میلیونی 

در این روزهای پر از بحران علامت هایی طلاکوب و فولادکوب با تعداد تیغه های مختلف نیز استفاده می شود. به طور مثال غلامت ۲۳ تیغ طلاکوب بیش از ۲۰۰ میلیون تومان است. که فقط نشاندهنده اشرافیت در مراسم عزاداری امام حسین است.

که بسی باعث تاسف برای اکثر مردمانی است که عاشقانه و با خلوص دل در مراسم های عزاداری شرکت می کنند.  این پدیده اشرافیت مذهبی که دارای پیشینه تاریخی در کشور ما نیز است. یکی از آفت های جدیدی است که باعث تخریب اعتقادات مذهبی و بدبینی به دین می شود .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان