اطلاعات کاربران – تیک تاک اطلاعات کاربرانش را تسلیم دولت آمریکا کرده است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۶
اطلاعات کاربران - تیک تاک اطلاعات کاربرانش را تسلیم دولت آمریکا کرده است

هکرها راز جنجالی تیک تاک را فاش کردند

گروهی ناشناس در اینترنت اطلاعاتی را از اپلیکیشن تیک تاک فاش کرده اند که نشان می دهد این شرکت اطلاعات کاربران آمریکایی خود را تقدیم دولت این کشور کرده است. طبق این اطلاعات، ثابت شده تیک تاک که اخیرا در دولت آمریکا بسیار جنجالی شده بود، کاملا طبق خواسته های این دولت رفتار می کند.

چندی پیش رییس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ، در مورد این اپلیکیشن چینی اظهار نگرانی کرده بود. او گفته بود این اپلیکیشن باید به مالکیت یک مؤسسه امریکایی درآید؛ چرا که تیک تاک موجب نگرانی علیه امنیت شهروندان آمریکایی است.

اطلاعات کاربران - تیک تاک اطلاعات کاربرانش را تسلیم دولت آمریکا کرده است

اطلاعات کاربران – تیک تاک اطلاعات کاربرانش را تسلیم دولت آمریکا کرده است

تسلیم اطلاعات کاربران به دولت آمریکا

این اطلاعات را یک هکر وابسته به یک گروه ناشناس منتشر کرده است. اگرچه حجم اطلاعاتی که این برنامه از کاربرانش دارد در مقایسه با سایر اپلیکیشن ها مثل فیسبوک، گوگل، آمازون و غیره بسیار ناچیز است، اما به هر حال تیک تاک هم مانند دیگران عمل کرده و داده های کاربرانش را برای دولت آمریکا فاش کرده است.

در جریان اعتراضات اخیر در ایالات متحده علیه نژادپرستی، فعالیت کاربران تیک تاک به شدت تحت نظر پلیس فدرال و همچنین وزارت امنیت داخلی بوده است. آدرس ایمیل دو نماینده تیک تاک در آمریکا هم در یک مرکز اطلاعات ثبت شده که در حال جاسوسی از شرکت های فناوری هستند.

جاسوسی برای کاخ سفید

در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ از تیک تاک درخواست شده بوده تا اطلاعات ۱۰۷ حساب کاربری را تحویل دهد. از این مقدار ۸۲ درصد اطلاعات خواسته شده به کاخ سفید ارائه شده است. فیسبوک هم در این مدت تعداد ۵۱۱۲۱  درخواست ارائه اطلاعات داشته که ۸۸ درصد آنها را تسلیم کرده است.

از جمله مواردی که این شرکت های فناوری در اختیار دولت آمریکا قرار داده اند شماره تلفن همراه، شناسه های فیسبوک، گوگل و اینستاگرام، آدرس های آی پی و اطلاعات دستگاه مورد استفاده برای اتصال به اینترنت را می توان نام برد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان