اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون – اعتبارنامه نماینده گچساران به تصویب نرسید

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۸

اعتبارنامه منتخب گچساران با رای ۱۲۸ نماینده رد شد

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران  به تصویب نرسید. اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در دستور جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی قرار داشت  که نمایندگان حاضر در جلسه علنی امروز  با ۱۰۲رای مخالف، ۱۲۸رای موافق، ۲۱رای ممتنع از  مجموع ۲۵۱نماینده حاضر با اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون مخالفت کردند. این رای گیری به صورت مخفی و با برگه انجام شد.

آیین نامه داخلی مجلس مراتب رد اعتبارنامه را  باید از سوی هیات رییسه مجلس به وزارت کشور اعلام کند. پیش از اعلام نتیجه رای اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، وی جلسه علنی مجلس را ترک کرد.  قبل جلسه امروز این کمیسیون تحقیق اعتبارنامه تاجگردون را تایید کرده بود. در وقع گروهی از نمایندگان اصولگرا تاجگردون را متهم به فساد اقتصادی کرده‌ و پیگیر رد اعتبارنامه او در مجلس بودند.

قانون آیین نامه داخلی مجلس

اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون – اعتبارنامه نماینده گچساران به تصویب نرسید

قانون آیین نامه داخلی مجلس در این مورد بدین شرح است:

ماده ۳۲- چنانچه کمیسیون تحقیق، اعتبارنامه رد شده از سوی شعبه را رسیدگی کند و نظر به تأیید اعتبارنامه داشته باشد، گزارش آن برای تصمیم‌گیری مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد و در صورتی که نظر کمیسیون مبنی بر رد اعتبارنامه باشد گزارش آن حداکثر به مدت پانزده دقیقه در مجلس مطرح و ادله رد اعتبارنامه ارائه می‌شود.

نماینده‌ای که اعتبارنامه‌اش توسط کمیسیون رد شده است حداکثر به مدت سی دقیقه فرصت دارد تا از خود دفاع کند، ضمن اینکه می‌تواند بخشی از وقت خود را حداکثر به دو نفر از نمایندگان واگذار کند،

سپس گزارش کمیسیون تحقیق به رأی گذاشته می‌شود، چنانچه رد اعتبارنامه به تصویب مجلس نرسد، رئیس جلسه تصویب آن را اعلام می‌کند. مجلس صبح امروز موضوع اعتبارنامه تاجگردون را در جلسه غیرعلنی بررسی کرد. اعتبارنامه مجموعه مدارکِ سابقه کار، سابقه درسی و دانشگاهی، و نحوه انتخاب و اطلاعات درباره نماینده است.اگر نماینده‌ای فاقد صلاحیت باشد یا به هر دلیلی صلاحیت خود را از دست دهد، با رای دیگر نمایندگان اعتبارنامه وی رد خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان