اعتبار پژوهشی به پایان نامه ها _ لایجه بودجه سال ۱۳۹۹

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۰

اعتبار پژوهشی به پایان نامه ها

در لایجه بودجه سال ۱۳۹۹ ، دستگاه های اجرایی موظف شدند اختصاص اعتبار پژوهشی به پایان نامه ها را در دستور کار خود قرار دهند. و  میزان ۱۰ درصد اعتبار پژوهشی خود را با استفاده از پایان نامه های دانشگاه ها با اعلام فراخوان هزینه کنند. این کار به منظور تحقق هدف ها و برنامه ریزی های جامع علمی کشور می باشد. و کاهش اعتبار برای برنامه های پژوهشی توسط دستگاه های اجرایی ممنوع است.

توسعه فناوری استانی

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ و برنامه ششم توسعه که بیان می کند یک درصد از اعتباراتی که به دستگاه های اجرایی به منظور توسعه فناوری و امور پژوهشی اختصاص می یابد. از این یک درصد اعتبارات شورای برنامه ریزی و توسعه هر استان می تواند اعتبارات را از اعتبارات هزینه ای استان کسر کند و بر اساس الویت و برنامه و سیاست های پژوهشی و همینطور نیاز هر استان که با هماهنگی وزراتخانه های علوم و بهداشت انجام می شود، به توسعه فناوری جهاد دانشگاهی استان اختصاص دهد.

این دستگاه ها باید هر ۶ ماه، هزینه ها را به شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز آمار ایران گزارش دهند. و شورای تحقیقات و فناوری تا پایان هر سال و در مرداد ماه به مجلس شورای اسلامی گزارش بدهد.

اعتبار پژوهشی به پایان نامه ها _ لایجه بودجه سال 1399

اعتبار پژوهشی به پایان نامه ها _ لایجه بودجه سال ۱۳۹۹

 طرح های پژوهشی کاربردی 

طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ تمامی بانک ها و موسسات انتفاعی و شرکت ها که به دولت وابسته هستند. بر اساس قانون موظف هستند، ۴۰ درصد از هزینه پژوهشی خود را هر ۳ ماه یکبار و میزان ۲۵ درصد  به حساب مشخص شده خزانه داری کل کشور واریز کنند. این هزینه به منظور حل مشکلات موجود است.

به همین دلیل توافقاتی با موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها و جهاد دانشگاهی به صورت طرح و یا پروژه های کاربردی، پروژه های دکتری و پسا دکتری ، پایان نامه های تحصیلات تکمیلی منعقد می شود. تا این هزینه را مصرف کنند. اگر هر مبلغی در پایان سال باقی بماند به سال مالی بعد انتقال می یابد.

اگر طبق توافقنامه و در زمان مشخص شده این هزینه های از سمت شرکت ها و سایر موسسات وابسته به دولت به حساب خزانه داری واریز نگردد. آن ها اجازه دارند که مبلغ مذکور را از حساب آن ها برداشت کند و به حساب شخص مربوطه واریز کند.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0