فیلونیسه – ترامپ فرصت نداد با او صحبت کنم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۱

من برادرم را دوست دارم

فیلونیسه، برادر جورج فلوید گفت: «ترامپ فرصت نداد با او صحبت کنم». فیلونیسه در گفت و گویی با خبرنگاران گفت: «آدمی نیستم که التماس کسی را بکنم اما از جو بایدن خواستم که عدالت پیاده شود. من اجرای عدالت را می‌خواهم». فیلونیسه ضمن اشاره به گفت و گو با ترامپ، گفت: «صحبت با ترامپ خیلی زود انجام شد. او به من فرصت نداد صحبتی انجام دهم. تلاش کردم با او حرف بزنم اما ترامپ طوری رفتار کرد که انگار علاقه‌ای به شنیدن حرفهایم ندارد. به او گفتم فقط اجرای عدالت! گفتم نمی‌توانم باور کنم که در روز روشن چنین اتفاقی رخ داده باشد. من برادرم را دوست دارم و دیگر نمی‌توانم او را ببینم». در ویدئویی که از فیلونیسه منتشر گردیده است اعلام کرد قاتلان برادرم باید اعدام شوند.

فیلونیسه – ترامپ فرصت نداد با او صحبت کنم

اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا

در تظاهرات نیویورک  معترضین با سر دادن شعار و در دست داشتن پلاکارد اقدام پلیس آمریکا را در کشتن یک سیاه پوست در مینیاپولیس محکوم کردند.

در آمریکا همچنان در میان بیست‌وپنج در صد مردم گرایشات نژاد‌پرستانه وجود دارد؛ ترامپ که از درون جریان راست افراطی آمریکا برآمده و مواضع نژاد‌پرستانه دارد، فرصت‌طلبانه شکاف‌های نژاد‌ی را تحریک می‌کند.

پلیس آمریکا با زانو به مدت هشت دقیقه اجازه تنفس به یک شهروند سیاه آمریکایی  را نمی‌دهد و کشته می‌شود. سپس مردم در سراسر شهرهای بزرگ آمریکا دست به اعتراض می‌زنند. بانکها، مقرهای پلیس سوزانده‌ و فروشگاه‌ها غارت می‌شود.شهردار سیاه‌پوست شهر آتلانتا به کسانی که در جریان تظاهرات و اعتراض‌ها به ساختمان‌ها و خودروها حمله کرده‌اند، انتقاد کرد و گفت که «این اعتراض نیست؛ آشوب است.»

جورج فلوید، مردی سیاهپوست که چند روز اخیر در بازداشت پلیس مینه‌سوتا جان داد. .انتشار فیلمی از پلیس که زانویش را بر گردن این مردگذاشته، احساسات بسیاری را در آمریکا برانگیخته است. در این فیلم، جورج فلوید که به نظر می‌آید حدود چهل سال سن دارد، به سختی در حالی که تقلا می‌کند نفس بکشد، به پلیس سفید پوستی که وزنش را روی گردن او انداخته می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان