اعتراضات مردم در لبنان – حضور روحانيون شيعه و سني و درزي و مسيحي

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۸

اعتراضات مدني و معيشتي مردم در لبنان

اعتراضات مدنی و معیشتی مردم در لبنان ازسه روز گذشته آغاز شده است که همچنان ادامه دارد.در پی این اعتراضات خشونت آمیز تعدادی از خیابان‌های بیروت مسدود شد. بیروت و برخی دیگر از شهرهای لبنان  شاهد این اعتراضات فراوان بودند و شرکت کنندگان در تظاهرات خواهان تجدید انتخابات و استعفای دولت سعد حریری شده‌اند. روزگذشته پلیس در پی مسدود کردن برخی راه های منتهی به نقاط مرکزی شهر بیروت، برای متفرق کردم جمعیت معترضان از گاز اشکآور نیز استفاده کرده بود.

شعار انقلاب دراعتراضات  لبنان

برخی خبرگزاری ‌ها طبق گزارش هایی که  اخبار بیروت را منتشر کرده‌اند از اعتراض هزاران نفر از مردم این شهر خبرداده اند که اکثر شرکت کنندگان شعار «انقلاب، انقلاب سرداده بودند. در واقع ازدید برخی خبرگزاری‌ها و تحلیل هایی که صورت گرفته است این  اعتراضات مردم در لبنان   باور  کنونی را می رساند که مردم به این یقین رسیده‌اند که تنها از طریق آمدن به خیابان و تظاهرات می توانند صدای خود را به مسئولین حکومت برسانند و خواسته های خویش را مطالبه نمایند.

علل اعتراضات مردمی لبنان

مردم لبنان در پی افزایش مالیات‌ها معترض شده اند و به ویژه عوارض برای استفاده از اپلیکیشن و واتساپ برای تماس‌های تلفنی بر شدت اعتراضات افزوده است. معترضان نه تنها خواهان لغو این مالیات‌ها شدند، بلکه نسبت به فساد مالی و هدر رفتن بیت‌المال اعتراض کرده‌اند. سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله نیز طی تاکیدات قبلی خود، مخالفتش را با وضع مالیات‌های جدید ابراز کرده بود. سعد حریری، نخست وزیر لبنان اعلام کرده بود با در پیش گرفتن سیاست‌های ریاضتی و اصلاحات گستره، در راستای کم کردن بدهی های دولتی صورت گرفته است. پیش بینی مالیات‌های جدید نیز در همین راستا بوده است. این در شرایطی می‌باشد که به عقیده معترضان بار اصلی این مالیات بر دوش اقشار کم درآمد جامعه لبنان قرار گرفته  از توان مردم خارج است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان