جنبش آنتیفا – ترامپ جنبش آنتیفا را تروریستی نامید

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۲

اعتراض سازمان آزادی‌های مدنی آمریکا

جنبش آنتیفا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، گروه‌های تندروی چپ‌گرا به ایجاد آشوب در کشور متهم کرد و اعلام کرد که سازمان آنتیفا را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار خواهد داد.ا اقدام تازه ترامپ اعتراض سازمان آزادی‌های مدنی آمریکا را در پی داشت.

دونالد ترامپ جنبش آنتیفا را تروریستی نامید

جنبش آنتیفا در ایالات متحده

جنبش آنتیفا در ایالات متحده شامل مجموعه‌ای از گروه‌های چپ مبارز و ضدفاشیسم هستند که باور دارند برای رسیدن به آرمان‌های خود تنها اصلاحات سیاسی کافی نیست و باید وارد عمل شد.

ترامپ روز گذشته در چند توییت‌  ابندا از اقدامات شنبه شب گارد ملی در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا ستایش کرد و گفت که گارد ملی به محض ورود به این شهر به‌سرعت جلوی «آنارشیست‌های تحت هدایت آنتیفا» را گرفت.

اعتراضات گسترده‌ در شهرهای بزرگ ایالات متحده

بسیاری از شهرهای بزرگ ایالات متحده شنبه شب صحنه اعتراضات گسترده‌ای بود . در برخی از این اعتراضات با درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس و گارد ملی همراه شد از جمله مینیاپولیس، شهری که جورج فلوید در آن به دست یک مامور پلیس کشته شد و این رویداد جرقه اعتراضات کنونی در آمریکا را  بوجود آورده است. اعتراضات ضد نژاد پرستی به نیویورک هم کشیده شد. همزمان با بالا گرفتن اعتراض ها ، ترامپ به پناهگاه کاخ سفید منتقل شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان