اعتیاد کودکان و نوجوانان _  بزرگترین آسیب‌ اجتماعی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۷

اعتیاد کودکان و نوجوانان

اعتیاد کودکان و نوجوانان به عقیده بیشتر روانشناسان، تمرکز اصلی و جدید قاچاقچیان مواد مخدر تمی باشد. زیرا این صنعت برای مافیای مواد مخدر بسیار سودآور است.

و یکی از مهمترین دلایل هدف قرار دادن کودکان و نوجوانان، نبود قوانین همراه کودک که به موضوع عدم رهاسازی کودک تا ۱۴ سالگی در فضاهای عمومی مانند پارک‌ها و دیگر فضاهای عمومی اشاره دارد.چ

یکی از دلایل دیگر نبودن امکانات تفریحی برای کودکان است. یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی در جامعه مبحث اعتیاد کودکان است. در گذشته فقط پدر و مادر ممکن بود درگیر اعتیاد شوند.

و بنا بر شرایط فرزندان نیز به سمت اعتیاد می رفتند. اما در حال حاضر روش های متعددی برای سوق پیدا کردن نوجوانان به سمت اعتیاد وجود دارد.

تاثیر مواد مخدر بر روی نوجوانان

مهمترین تاثیری که مواد مخدر بر روی این افراد می گذارد بر روی احساسات و هیجانات است که به دلیل شرایط روحی و روانی آن ها است.
هنگامی که والدین تناقض هایی در فرزند خود از لحاظ روحی مشاهده می کنند برای برطرف کردن مشکل به مراکز مشاوره مراجعه می کنند. و در نهایت در بررسی ها مشخص می شود که فرزند آن ها اعتیاد به مواد مخدر دارد.

اعتیاد کودکان و نوجوانان مساوی با ازبین رفتن نیروی انسانی

پژوهش ها بیان می کند که روی آوردن هر چه بیشتر نوجوانان به اعتیاد باعث از بین رفتن نیروی انسانی می شود و دیگر فرار مغزها دلیل این مساله نیست. و بی هویتی و اختلالات روانی و حتا مرگ ممکن است گریبان گیر این افراد شود.

راهکارهای کاهش میزان کودکان و نوجوانان معتاد

بر اساس راهکارهایی که در خارج از کشور انجام شده است. باید قوانین سختگیرانه که در داخل مدرسه وجود دارد و فقط متگی بر درس است را کاهش داد. و محیط مدرسه بیشتر به سمت محیطی مرفه، بازی و تفریح شود.

در فرانسه بعد از مدرسه زمان هایی برای تفریح دانش آموزان به صورت اختیاری در نظر گرفته شده است. بنابراین تمامی دستگاه‌های نظارتی مانند قوه قضائیه، نیروی انتظامی، دستگاه متولی امر تفریحات و سرگرمی همچون وزارت ورزش و جوانان و باقی دستگاه فرهنگی به راحتی می‌توانند در این زمان برای چنین فعالیتی نقش آفرینی کنند.

اندیشمند

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان