استان جیلین چین – بازگشت به قرنطینه در شمال شرق چین

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۳۰

شهرهای استان جیلین به قرنطینه  خانگی رفتند

 استان جیلین چین برای بار دوم در وضعیت قرنطینه کامل قرار گرفت.  به تازگی دولت چین از ابتلای حدود ۱۰۸ میلیون نفر مبتلا به کووید-۱۹ در منطقه شمال شرق چین  و بازگشت به وضعیت خانگی خبر داده است. با وجودی که شهرهای استان جیلین چین مانند بقیه کشور به تازگی از تعطیلی کامل درآمده بودند مجدداً در این استان حرکت قطارها و اتوبوس‌ها متوقف شده، مدارس تعطیل شده و تمامی شهروندان برای بار دوم به قرنطینه خانگی رفته‌اند.

گزارش کمیسیون بهداشت و درمان منطقه، استان جیلین که شهر شولان نیز بخشی از آن است، تاکنون در مجموع ۱۲۱ مورد محلی و ۱۹ مورد مسافر مبتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده است. در اوایل هفته جاری این منطقه پرخطر اعلام شده بود. ۴۵۳ نفر دیگر نیز که با کسانی که در شولان مبتلا شده بودند، تماس داشتند در قرنطینه و تحت نظارت پزشکی قرار گرفته‌اند.

اعلامیه شهردار شولان

جیلین – بازگشت به قرنطینه در شمال شرق چین

شهردار شولان  اعلام کرد که همه اقدامات پیشگیری و کنترل بطور جدی طبق تصمیم گیری دولت مرکزی و الزامات استان‌ها و شهرها از زمان آغاز شیوع کروناویروس در این منطقه عملی شدند.

به گفته وی تا پیش از هفتم ماه مه هیچ مورد محلیِ ابتلا در این شهر وجود نداشته و با توجه به هم‌مرز بودن این شهر با روسیه احتمالا برخی از شهروندان با سفر به آنجا این ویروس را با خود به شهر آورده‌اند. از روز جمعه مقامات شهر شولان از ۱۶ مورد تأیید شده در این شهر خبر دادند.

شهردار شولان با بیان اینکه تاکنون ۱۹ هزار و ۲۲۸ تست کرونا از شهروندان این شهر صورت گرفته، اظهار داشت با تمرکز بر جوامع مسکونی و اماکن عمومی کلیدی که محل تأیید موارد جدید ابتلا بوده است، آزمایش اسید نوکلئیک برای کروناویروس از همه شهروندان گرفته خواهد شد. ساکنان جیلین گفته‌اند از این‌که مشخص نیست این وضعیت کی به پایان می‌رسد «احساس ناامیدی می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان