افت بورس

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۷

افت بورس

با توجه به این که افت قیمت در بورس و سهام در بورس یا فرا بورس رشد زیادی داشته است اما چون عرضه ها زیاد بود شرکت های بزرگ را پایین کشید به طوری که شاخص بورس برخلاف شاخص کل  به شدت افت داشته است. امروز از کمترین روزهایی بود  در هفته‌های اخیر بود که شاهد  افت شدید بورس بودیم.  و بیشتر سهم‌های بزرگ و شاخص‌ ساز با کاهش قیمت داشته اند. امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۴۱۳ واحد پایین امد و به رقم ۲۶۰ هزار و ۹۹۲ واحدی رسید، اما شاخص کل هم‌وزن با ۳۸۰ واحد بالا رفته است  و رقم ۶۹ هزار و ۳۲۰ واحدیرا داشته است.   شاخص آزاد شناور ۵۸۹ واحد پایین آمد و تا رقم ۲۹۷ هزار و ۳۳۸ واحدی  بیشتر افت کرد .

شاخص اول و دوم

شاخص بازار اول و دوم نیز هریک به مراتب ۲۹۰ و ۴۴۲ واحد کاهش یافت . پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین هر یک  به مراتب  ۲۸۸، ۱۱۹ و ۴۲ واحد اثر مثبت  زیادی بر شاخص‌ های بازار سرمایه گذاری داشتند، اما شرکت ارتباطات سیار ایران، توسعه معادن و فلزات و فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب ۲۸۲، ۱۰۷ و ۱۰۲ واحد اثر منفی و افت روی شاخص داشتند. گروه خود رو امروز ارزشمند ترین بخش در بازار بوده است  به طوری که ۵۹۴ میلیون سهم به ارزش ۱۳۲ میلیارد تومان در این بخش رد و بدل شد .

روز گذشته اکثر سهام ها رو به رشد بودند اما امروز برعکس روز گذشته با رشد خیلی کمتری مواجه شدند و تعدادی هم اصلاح قیمت خوردند. سهامی مثل  محصولات شیمیایی، فرآورده‌های نفتی و انبوه‌سازان از دیگر گروه‌هایی بودند که افزایش ارزش داشتند. در سهامی مثل  قند و شکر نیز که با افت قیمت روزبه روشدند و همسو با روند بازار بودند ، اما سهامی مثل  سیمان، آهک و گچو بخشی دیگر از سهم ها با افزایش قیمت روبه روشدند در این گروه ۱۰۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۴۲ میلیارد تومان خرید و فروش شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان