افزایش قیمت بلیت – تصویب افزایش قیمت بلیت مترو، اتوبوس و تاکسی در ۱۴۰۰

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۳

افزایش قیمت بلیت وسایل نقیله عمومی در سال آتی

اعضای شورای شهر تهران به افزایش قیمت بلیت مترو، اتوبوس و تاکسی در سال ۱۴۰۰ رای مثبت داده و آن را به تصویب رساندند. اعضای شورای شهر تهران در جلسه اخیر که به  افزایش نرخ کرایه نرخ حمل و نقل عمومی اختصتص یافته یود این مسئله را  مورد بررسی قرارد دادند.
محمد علیخانی با قرائت گزارش کمیسیون عمران و حمل و نقل درباره قیمت بلیت مترو گفت: با توجه به کاهش مسافر و افزایش هزینه ها، قیمت تمام شده بلیت در سال ۱۴۰۰، معادل ۱۹ هزار و ۸۵۹ تومان در شرایط کرونایی برآورد شده است. با توجه به اینکه ۹ درصد از آن سهم شهروندان در نظر گرفته شده است، متوسط افزایش نرخ بلیت مترو در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ برابر با ۲۴.۷۵ درصد می باشد.

قیمت بلیت اتوبوس و تاکسی

افزایش قیمت بلیت - تصویب افزایش قیمت بلیت مترو، اتوبوس و تاکسی در ۱۴۰۰

تصویب افزایش نرخ بلیت مترو، اتوبوس و تاکسی در ۱۴۰۰

محمد علیخانی درباره قیمت بلیت اتوبوس گفت: متوسط افزایش نرخ بلیت اتوبوس در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ برابر ۳۵ درصد می باشد. به شهرداری تهران اجازه داده می شود از ابتدای اردیبهشت سال ۱۴۰۰ نرخ کرایه اتوبوسرانی را تا سقف ۳۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش داده به نحوی که متوسط افزایش نرخ از ۲۵ درصد فراتر نرود.
علیخانی درباره نرخ بلیت تاکسی گفت: نرخ گذاری تاکسی متفاوت با مترو و اتوبوس است چرا که وسیله نقلیه شخصی است و یارانه مترو و اتوبوس را ندارد. لذا به شهرداری تهران اجازه داده می شود براساس نرخ خطوط تاکسی به طور متوسط تا سقف ۳۵ درصد کرایه تاکسی را افزایش دهد.
اعضای شورای شهر تهران افزایش نرخ بلیت مترو، اتوبوس و تاکسی را به تصویب رساندند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان