افزایش ۵۰ درصدی تغییر جنسیت _ دلایل افزایش درخواست

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۱۱

افزایش ۵۰ درصدی تغییر جنسیت

در گزارشی رییس بخش روانپزشکی سازمان پزشکی قانونی تهران بیت کرد که افزایش ۵۰ درصدی تغییر جنسیت داشته ایم.

امروزه در جامعه با افرادی مواجه می شویم که از جنسیت خود راضی نیستند. و به د نبال تغییر جنسیت خود هستند.  در برخی از کشورها این عمل مرسوم شده است.برخی کش.رها مثل قطر اینکار را ممنوع اعلام کرده است. و برخی کشورها جنسیت سوم را به رسمیت اعلام کرده اند.

افزایش 50 درصدی تغییر جنسیت

افزایش ۵۰ درصدی تغییر جنسیت

بیشترین درخواست

بیشترین درخواست برای تغییر جنسیت مربوط به دختران می باشد. که ابن افراد حتما باید به روانپزشک مراجعه کنند تا مشخص شود اختلال روانی ندارند.
و یا اینکه تحت تاثیر دیگران قرار ندارد. بعد از اثبات این موارد که مشخص شود وی دچار اختلال است. از پزشکی قانونی تایید گرفته می شود و دادگاه مجوز صادر میکند و برای تغییر جنسیت اقدام می شود . سن افرادی که این تقاضا را دارند بین ۱۴تا ۵۳ سال است.

بیشترین آمار

در استان تهران ۹۰ نفر مراجعه کرده اند. اما امار نشان می دهد که در ۶ ماه ابتدایی امسال ۵۰ درصد این امار افزایش داشته است.
این افزایش آمار به معنای افزایش اختلال ترنس نیست. بلکه به دلیل عدم اگاهی افراد از اختلالشان و مراجعه نکردن به پزشکی قانونی است.

دلایل افزایش درخواست تغییر جنسیت

دلیل اصلی آموزش های غلطی است که ممکن است افراد از اطرافیان دریافت کرده اند. و این باعث شده است باور کنند که باید تغییر جنسیت بدهند.
بیش از ۹۰ درصد از مراجعه کنندگان توسط کارشناسان پزشکی قانونی تحت انجام معاینات روانپزشکی قرار گرفته و مجوز تغییر جنسیت دریافت می‌کنند و ما در سال گذشته شاهد موافقت ۹۰ درصدی تغییر جنسیت در پزشکی قانونی بوده‌ایم.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان