اف ۳۵ – مخالفت علنی نتانیاهو با خرید جنگنده‌ اف ۳۵ توسط امارات

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۵

مخالفت اسرائیل با فروش جنگنده‌ اف-۳۵ به امارات

اف ۳۵ یه عنوان بهترین و پیشرفته‌ترین جنگنده رادارگریز در جهان و بحث خرید آن توسط امارات متحده عربی در زوزهای اخیر خبرساز شده است. در برخی گزارش‌ها‌ از مخالفت اسرائیل سخن در این زمینه یه میان آمده است.  نتانیاهو ، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد توافق با امارات نباید برتری نظامی اسرائيل را به‌خطر بیندازد و در اظهارات علنی خود با فروش تسلیحات پیشرفته آمریکایی به امارات مخالفت کرده است. ولیکن طبق گرارش ها، بنیامین نتانیاهو در نشست‌های خصوصی موافقت خود را با طرح دولت دونالد ترامپ برای فروش جنگنده‌های پیشرفته رادارگریز به امارات متحده اعلام کرده است.

خیرگزاری روسی تاس  یک سامانه راداری روسی به نام «رزونانس» به ایران فروخته شده است. ایران توانسته با این سیستم، به‌طور موفقیت‌آمیزی اف۳۵ آمریکایی را در ماه ژانویه در نزدیکی مرز با ایران مورد شناسایی قرار دهد. تل‌آویو همچنان مخالف آن است که واشنگتن با فروش تسلیحات به ابوظبی برتری نظامی اسرائيل را به خطر بیندازد.

قروش جنگنده‌های پیشرفته به امارات

مخالفت علنی نتانیاهو با خرید جنگنده‌ رادارگریز اف ۳۵ توسط امارات

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد واشنگتن علی‌رغم مخالفت‌های نخست وزیر اسرائیل در حال بررسی فروش جنگنده‌های پیشرفته اف ۳۵ به امارات است.  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانسی خبری در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: اماراتی‌ها علاقه خود را به خرید تعدادی از جنگنده‌های پیشرفته اف ۳۵ آمریکا ابراز کرده‌اند.

با توجه به توافق عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات، واشنگتن در حال بررسی چنین فروشی است. البته شاید به همین اندازه مهم باشد که امارات توانایی مالی خرید این جنگنده‌ها را دارد. وی افزود: اماراتی‌ها پول دارند و تمایل دارند تعدادی جنگنده‌ رادارگریز سفارش دهند. همان طور که می‌دانید اف ۳۵ بهترین و پیشرفته‌ترین جنگنده رادارگریز در جهان است. ترامپ بادآور شد  اماراتی‌ها تمایل خود به خریداریجنگنده‌ رادارگریز را ابراز کرده‌اند و باید ببینیم که چه پیش می‌آید. این فروش تحت بررسی قرار دارد اما آنها پیشرفت چشمگیری در زمینه صلح در خاورمیانه صورت داده‌اند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان