ژانگ ونهونگ – کووید-۱۹ به مدت دو سال همراه جهانیان خواهد بود!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۶

هشدار ژانگ ونهونگ به جهان

ژانگ ونهونگ، محقق چینی بیماری‌های عفونی پیش‌بینی کرده است که کروناویروس جدید ووهان معروف به کووید-۱۹، در دو سال آینده همراه جهانیان خواهد بود. متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس بیمارستان هووشان چین در ویدیو کنفرانس اخیر خود، اظهار کرد: «اروپا باید برای مقابله با این ویروس تلاش کند، چون این ویروس تا دو سال آینده همراه آنان خواهد بود.»

ژانگ ونهونگ ضمن هشدار به آلمان افزود که این کشور تصور اینکه در آینده نزدیک همه‌گیری در اروپا به پایان خواهد رسید را فراموش کند.

اقدامات جهانی مقابله کووید-۱۹

هشدار ژانگ ونهونگ به جهان

ژانگ ونهونگ که مسوول طرح‌های مقابله با کروناویروس است به دلیل اقدامات متعدد در این زمینه مشهور شده است. وی پیش‌بینی کرده بود که اوج همه‌گیری این ویروس در چین آوریل و ژوئن خواهد بود و در ماه‌های گرم تابستان کروناویروس جدید عقب‌نشینی خواهد کرد و دوباره در ماه‌های پاییز و زمستان فعال و در بهار ۲۰۲۱ اوج بیماری تکرار خواهد شد.

به دلیل همه‌گیری جهانی، این محقق چین گفت:« این ویروس تا دو سال آینده تعداد زیادی را مبتلا خواهد کرد و تنها راه مقابله با آن اقدامات جهانی مقابله با این ویروس است.»

تنها روش مقابله با کرونا ویروس تعطیلی کلی جهان به مدت یک ماه است. ژانگ ونهونگ پیشنهاد می‌کند که تنها روش مقابله با این ویروس تعطیلی کلی جهان به مدت چهار هفته است و این اقدام باید در تمامی جهان ازجمله اروپا و آلمان رخ دهد.

رئیس بیمارستان هووشان چین هشدار می‌دهد: «بدون هماهنگی هم‌زمان و اقدامات سختگیرانه در تمامی کشورها عبور از این شرایط امکان‌پذیر نخواهد بود.»وی در ادامه افزود: «در حال حاضر چین محدودیت‌های خود را به دلیل مقابله با این ویروس کاهش داده، اما با موج دوم عفونت از خارج از کشور روبرو است که می‌تواند آغاز دومین شیوع این بیماری باشد.». وی گفت: «تا زمانی که کشورها راهبردهای تهاجمی بیشتری برای مهار خود اتخاذ کنند، در روند کاهشی ابتلا به این بیماری موفق خواهند بود اما در کنترل مؤثر بیماری همه‌گیر زمان نیز بسیار مهم است»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان