اقدامات لازم برای رفع بوی بد دهان

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۰

اقدامات لازم برای رفع بوی بد دهان

اقدامات لازم برای رفع بوی بد دهان شامل استفاده از نخ دندان و دهان شویه و مسواک زدن درست است. در زمان مسواک زدن باید توجه شود که تک تک دندان ها به خوبی مسواک زده شود  و بهتر است زمان استفاده از مسواک دو  الی سه دقیقه طول بکشد. البته شاید شما تصور کنید که این زمان برای مسواک زدن کوتاه است ولی اگر یک بار زمان بگیرید خواهید فهمید که زمان مسواک زدن شما بیشتر از دو دقیقه نخواهد شد.

استفاده از نخ دندان

سپس استفاده از نخ دندان به شما کمک شایانی در جلوگیری از پوسیدگی دندان هایتان و بوی بد دهانتان خواهد کرد. همچنین استفاده از شوینده های دهان نیز برای رفع بوی بد دهان بسیار مناسب است. قرقره کردن نیز برای جلوگیری از پوسیدگی و بوی بد دهان بسیار نافع است.رعایت بهداشت زبان نیز در جلوگیری از بوی بد دهان بسیار موثر است. بهتر است از مسواک های مخصوص زبان برای  تمیز کردن پرزهای زبان استفاده کرد.

علت بوی بد دهان

علت های بسیاری باعث به وجود آمدن بوی بد دهان می شود که یکی از عوامل خوردن پیاز و سیر می باشد و یا به علت استعمال دخانیات و یا مصرف الکل می باشد. اما فقط عوامل خارجی باعث بروز بد دهان نمی شود بلکه خرابی دندان نیز علت بوی بد دهان می تواند باشد.
گاهی علت بوی بد دهان به خاطر بیماری های گوارشی است که فرد به آن مبتلا است که این بیماری ها شامل  آبسه‌های ریه یا دیابت یا عفونت ناشی از حلق و لوزه‌ها و سینوس‌های فکی است.  همچنین بیماری های لثه ای باعث تخریب لثه  می شود و موجب بروز بوی بد دهان خواهد شد.  عفونت‌های لوزه‌ها و سینوس‌ها  نیز یکی دیگر از عوامل بروز بوی بد دهان است که برای درمان آن بهتراست به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان