الفبای استراتژی در جنگ هوایی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۸

الفبای استراتژی برای جنگ هوایی

الفبای استراتژی، تقریباً در همه درگیری‌های قرن بیستم حائز اهمیت بوده است.با این وجود، چه به آسانی قابل فهم باشد یا نباشد، میراث این مفهوم است که تکامل الفبای استراتژی برای جنگ هوایی باید پیشرفت را در جهت تحقق چشم‌انداز وی از نیروی هوایی به عنوان یک سلاح تعیین‌کننده در نظر بگیرد. تأیید این دیدگاه آسیب‌های اساسی و بسیار جبران‌ناپذیری سیاسی بر خدمات هوایی وارد کرده است.

این دیدگاه در بر هم زدن تلاش هوایی برخی کشورهای خاص به ویژه بریتانیا و ایالات متحده به نفع قابلیت‌هایی که تلاش می‌کند انجام مأموریت‌های مستقل در جنگ با یک نظریه منحصر به فرد از پیروزی تطابق داشته باشد، تأثیری واقعی و عملی داشته است

نظریه نیروی هوایی مستقل یا استراتژیک

نظریه نیروی هوایی مستقل یا استراتژیک آنقدر دارای خطا نیست که ناقص تلقی گردد. بحث و جدل‌هایی وجود دارد که براساس آن عملیات از طریق هوا است که نتیجه را تعیین می‌کند. کاملاً معقول است که خدمات هوایی تلاش کنند تا به قدرت برسند به این دلیل که بتوانند تا جایی که ممکن است تأثیر استراتژیک ایجاد کنند و حتی اهمیت تأثیر استراتژیک را با توصیف آن به لبه پیشرو هواپیمای دستگاه نظامی تضمین کنند.

توصیف لبه پیشرو هواپیمای دستگاه نظامی

لبه پیشرو دو معنی دارد. در ابتدا می‌توان آن را به توانایی نظامی مرتبط دانست که به طور مؤثر جنگ را به سمت دشمن می‌برد. نیروی هوایی در طوفان صحرا یک نمونه کلاسیک از توانایی نظامی لبه پیشرو یا نیروی کلیدی است. دوم اینکه لبه پیشرو می‌تواند به توانایی تصمیم‌گیری در مورد درگیری اشاره کند؛ حتی اگر این توانایی به خودی خود از نوع مبارزه‌ای (به عنوان مثال فوق‌العاده اطلاعاتی) یا بیشتر از یک مأموریت مبارزه‌ای فرعی با سایر نیروهای جنگی نباشد.

نیروی هوایی مشترک با نیروی زمینی، دریایی، فضایی و سایبر

نیروی هوایی مشترک با نیروی زمینی، دریایی، فضایی و سایبر دارای ماندگاری و از بعضی جهات ذاتی، دارای محدودیت‌هایی در مورد کارآیی آن است که فن‌آوری‌های جدید نمی‌توانند آن را جبران کند. علاوه بر این، صرف نظر از اینکه یک نیروی هوایی پیشرفته از نظر تاکتیکی چه مقدار بدون اشتباه باشد، زمینه‌های سیاسی برخی از درگیری‌ها، مطمئناً در برابر اقدامات نظامی هوایی مقاومت بسیاری خواهند داشت. نیروی هوایی می‌تواند به کشور دشمن حمله کند، و به نظر می‌رسد به صورت استراتژیکی برای مأموریت خاتمه جنگ با نیروی زمینی رقابت می‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان