المپیک توکیو – برگزاری المپیک قطعی است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۳

لغو المپیک تکذیب شد

المپیک توکیو سر وقت برگزار خواهد شد.رئیس کمیته بین‌المللی المپیک با بیان این مسئله به تمام شایعات پایان داد.در پی انتشار ویروس کرونا و لغو بسیاری از مسابقات ورزشی در جهان،زمزمه های لغو شدن المپیک هم به گوش می رسید.حتی یکی از اعضای کمیته بین المللی اعلام کرد:در صورتی که این ویروس تا زمان بازی های المپیک تحت کنترل درنیاید،المپیک توکیو را لغو خواهیم کرد.اما توماس باخ رییس این کمیته اعلام کرده است که کمیته بین المللی المپیک ملزم است این بازی ها را در زمان معین برگزار کند.

المپیک توکیو - برگزاری المپیک قطعی است

المپیک توکیو – برگزاری المپیک قطعی است

کرونا در ژاپن

تا کنون در کشور ژاپن ابتلای بیش از  ۹۰۰ نفر به کرونا تأیید شده است.همچنین کرونا در این کشور ۸ قربانی داشته است.تمامی مدارس برای یک ماه تعطیل شده اند. مسابقات فوتبال،رقابت‌های سومو،کنسرت‌های موسیقی و بسیاری دیگر از مراسم ها و مسابقات تعطیل شده اند.با وجود تمام اینها توماس باخ گفته است:این ویروس روی تصمیم گیری های ما اثری نخواهد داشت.

المپیک توکیو برگزار خواهد شد

باخ در صحبت هایش اشاره کرده است که با تمام نیرو به دولت ژاپن کمک خواهیم کرد تا بتوانیم سلامت ورزشکاران را حفظ کنیم.بسیاری از رقابت های انتخابی المپیک تحت تاثیر این ویروس تا کنون به تعویق افتاده اند.رییس کمیته بین المللی المپیک گفته است باید روی این موضوع تمرکز کنیم که این رقابت ها به موقع انجام گیرند.انتخابی رشته هایی مثل فوتبال، بدمینتون، هندبال، کشتی،بوکس و قایقرانی تا کنون تحت تاثیر کرونا بوده اند.

مسئولین برگزار کننده المپیک توکیو اعلام کرده اند برگزاری ایمن و بدون مشکل مسابقات المپیک و پارالمپیک هدف بزرگ آنهاست.آنها در تلاشند تا با کمک کمیته بین المللی المپیک و سازمان بهداشت جهانی (who) این هدف را به انجام برسانند.ژاپنی ها قول داده اند هیچگونه مشکلی پیش نخواهد آمد و بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ به موقع و با کیفیت عالی در کشورشان برگزار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان