داروی کرونا – توزیع داروی کرونا در داروخانه‌های منتخب کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۶

توزیع داروی کرونا در کشور

داروی کرونا از امروز در داروخانه های منتخب در سایر استان های کشور توزیع می گردد.  داروی کرونا برای بیمارانی است که با تشخیص پزشک نیاز به قرنطینه خانگی دارند و جنبه پیشگیردانه ندارد. علی رزازان، مسئول امور توزیع سازمان غذا و دارو در گفت‌وگوی خبری اظهار کرد:‌«داروی بیماران کرونایی که با تشخیص پزشک نیاز به قرنطینه خانگی دارند، در داروخانه های منتخب توزیع خواهد شد.»

نحوه عرضه داروی بیماران کرونا

علی رزازان در خصوص تأمین داروی بیماران مبتلا به کوید ۱۹ گفت: «داروی بیماران مبتلا به کرونا تا پیش از این تنها در بیمارستان ها توزیع می شد، اما با تمهیدات اندیشیده شده در سازمان غذا و دارو درمورد مبتلایانی که با تشخیص پزشک معالج نیاز به قرنطینه خانگی دارند، مقرر شد داروی این دسته از بیماران از طریق داروخانه های منتخب عرضه شود»

وی در ادامه اظهارات خویش گفت: «از امروز داروی بیماران مبتلا به کرونا علاوه بر بیمارستان ها در داروخانه های سرپایی بیمارستان‌ها در اختیار بیمارانی که اطلاعات آن ها در سامانه سیب وزارت بهداشت ثبت شده و نسخه پزشک متخصص دارند، ارائه می شود. در  تهران داروخانه‌های ۱۳ آبان و شهید کاظمی نیز این داروها را عرضه خواهند کرد»

توزیع داروی کرونا در داروخانه های منتخب کشور

رزازان درمورد نحوه عرضه دوای بیمارن کرونایی در مناطق مختلف کشور اظهار کرد: «در شهرهای بزرگ دو داروخانه برای عرضه این داروها مشخص شده است و در شهرستان‌ها نیز مراکز خدمات جامع سلامت داروهای بیماران مبتلا به کرونا را عرضه می کنند.»

وی در ادامه تاکید کرد: «این دارو به هیچ وجه جنبه پیشگیرانه ندارد و تنها با ارائه نسخه پزشک متخصص و ثبت اطلاعات بیمار در سامانه ارائه می شود»

اولین مرحله آزمایش واکسن کرونا بر روی انسان

بنا به گزارش‌های رسیده، اولین آزمایش واکسن ویروس کرونا بر روی انسان، امروز در شهر سیاتل آمریکا انجام خواهد شد. این آزمایش مقرر شده بر روی ۴۵ نفر جوان سالم که داوطلب شده‌اند انجام شود. هزینه این پروژه را دولت ایالات متحده به عهده گرفته است. قرار است به این داوطلبان دوزهای مختلفی بدون آنکه به ویروس آلوده شوند تزریق شود. این پادتن در بدن داوطلبان اقدام به ساخت سلول‌های پروتئین می‌کند که می‌تواند عامل پیشگیری، درمان ویروس باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان