مرگ دو وی – کشته شدن سفیر چین در سرزمین های اشغالی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۸

مرگ مشکوک سفیر چین

دو وی، سفیر چین در اسراییل امروز در آپارتمان خود در حومه اسراییل کشته شد. روزنامه صهیونیستی جروزالم‌‌پست در گزارشی اعلام کرد که صبح امروز (یکشنبه) جسد «دو وی» سفیر ۵۸ساله چین در اراضی اشغالی در خانه او در «هرتزلیا» پیدا شد. پلیس اسراییل تحقیقات در مورد مرگ سفیر چین را آغاز کرده است و نیروهای پلیس در حال حاضر در خانه دو وی مستقر شده و در حال بررسی علت این حادثه هستند. رسانه‌های محلی با استناد به گزارش‌های اولیه پزشکی اعلام کرده‌اند که سفیر چین به دلایل طبیعی و خواب جان داده است.

انتقاد دو وی از مایک پومپئو

کشته شدن سفیر چین در سرزمین های اشغالی

مرگ نامعلوم این سفیر درست چند روز پس از انتقادش از مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا رخ داد. او پومپئو را به خاطر انتقاد از چین در مقابله با کرونا سرزنش کرد.

دو وی  ۵۸ ساله یک همسر و یک پسر داشت. وی در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ به عنوان فرستاده چین در اسراییل منصوب شد. وی در مصاحبه‌ای با روزنامه ماکور ریشون در ماه آوریل  کرده بود که پس از به دست گرفتن سمت سفیر وقتی به اسراییل سفر کرده بود.

سفیر چین به دلیل سابقه شیوع کرونا در چین به مدت دو هفته در قرنطینه رفته بود و اواخر ماه مارس (اواسط فروردین ۹۹)، استوارنامه خود را دریافت کرده بود.سفیر چین قبل از انتقال به اراضی اشغالی بیشتر در کشورهای شوروی سابق فعالیت داشت و بعنوان سفیر چین در اوکراین فعالیت می‌کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان