انتقاد سیاستمدار آمریکایی – نگرانی از تنش در روابط تهران- واشنگتن

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۹

انتقاد سیاستمدار آمریکایی از دولت ترامپ

انتقاد سیاستمدار آمریکایی دیلی مون، جوبایدن، معاون پیشین ترامپ و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ از سیاست ‌های ترامپ در قبال ایران از رسانه های خبری منتشر گردید. بایدن در گفتوگوی خبری خویش ضمن انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ، از تشدید تنش در روابط آمریکا با جمهرری اسلامی ایرن ابرازنگرانی کرد و  افزود: دونالد ترامپ یک سال دیگر در پیش دارد. او می‌تواند به راحتی ما را درگیر جنگ تصادفی با ایران کند. او بدون اینکه  درکی از عملکردش داشته باشد، می‌تواند ما را وارد یک درگیری کند. این مقطع زمانی حساس بین اکنون تا نوامبر بعدی است.

انتقاد از تشدید تنش در مناسبات تهران-واشنگتن

انتقاد برخی سیاست مداران آمریکایی از جمه بایدن به سیاست‌های ریاست جمهوری دونالدترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پی سیاست یکجانبه و خشونت دولت جمهوری خواه فعلی در قبال جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است. دولت ترامپ از همان آغاز روی کار آمدن به طوریکچانبه از توافق برجام خارج شد. ترامپ این خروج را با ادعای اینکه توافق برجام توافقی جامع نبوده  و در واقع بدترین نوع ققرارداد در تاریخ آمریکا بوده است و ایران همچنان به دنبال دستیابی به سلاح های هسته‌ای است توجیه نمود و به طور یکجانبه از توافق خارج گردید.

با خروج امریکا از برجام تحریم های پیشین علیه جمهوری اسلامی ایران مجدد برقرار گردید و تحریم‌های جدیدی نیز افزوده گشت که مصداق تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران بوده است وبه تنش در مناسبات تهارن و واشنگتن افزوده است. در زمان کنونی تنش در روابط آمریکا و جمهوری اسلامی ایران بیش از هر زمان دیگری خود را نشان داده است و این مسئله نگرانی بسیاری از کشورها و سیاستمداران آمریکایی در خصوص بروزجنگ و درگیری احتمالی را در پی داشته است.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان