انتقاد کاخ سفید – انتقاد شدید کاخ سفید از ترامپ برای خروج از برجام

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۲۵

انتقاد شدیداللحن جن ساکی از ترامپ

انتقاد کاخ سفید به خروج از برجام دولت دونالد ترامپ همزمان با مذاکرات احیای برجام در سخنرانی سخنگوی  کاخ سفید شنیده شده است.  جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید اظهار داشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده با اتخاذ تصمیم بی‌ملاحظه‌اش در خروج از برجام امروز ما را به این نقطه رسانده است.

در حالی که به زعم مقام های آمریکایی ۸ دور مذاکره برای احیای برجام در شهر وین پیشرفت چندانی نداشته است، کاخ سفید به شدت از دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین این کشور به خاطر خروج از برجام انتقاد کرده است.

چرا در شرایط کنونی به این نقطه رسیده‌ایم!

انتقاد کاخ سفید - انتقاد شدید کاخ سفید از ترامپ برای خروج از برجام

انتقاد شدید کاخ سفید از ترامپ برای خروج از برجام

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی با انتقاد شدیداللحن از ترامپ به خاطر خروج یکطرفه از توافق هسته‌ای با ایران، مدعی شد: می خواهیم به افکار عمومی یادآوری کنیم که چرا در شرایط کنونی به این نقطه رسیده‌ایم. خروج ترامپ از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ موجب تقویت توانایی و ظرفیتی شده است که ایرانی‌ها در سراسر جهان انجام می‌دهند.

وی در ادامه افزود: اگر رئیس جمهور پیشین از توافق ایران خارج نمی‌شد، امروز شاهد هیچ یک از اتفاقاتی که الان در حال رخ دادن است، نبودیم.

یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا نیز در این مورد گفته است که گرچه این راهبرد چیز جدیدی نیست ولی اکنون به لحظه حساس و مهمی رسیده‌ایم. کاخ سفید گفته است که زمان برای طرف های مختلف به سرعت در حال از دست رفتن است تا به یک توافق نهایی بر سر مساله هسته‌ای ایران دست یابند.

ساکی اظهار داشت: در ماه دسامبر ما با کمی ناامیدی به خاطر عدم جدیت مذاکره کنندگان به میز مذاکره آمدیم. اکنون نیز دوباره به میز مذاکره بازگشتیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان