انتقال قدرت – ترامپ برای آغاز فرایند انتقال قدرت رسماً اعلام آمادگی کرد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۴

آغاز رسمی فرایند انتقال قدرت به جو بایدن

دونالد ترامپ انتقال قدرت به جو بایدن را تایید کرد. طبق برخی گزارش ها، اداره خدمات عمومی ایالات متحده ضمن ارسال نامه ای به جو بایدن، به  رئیس جمهور منتخب اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ آماده است تا فرایند انتقال قدرت را به طور رسمی آغاز کند.شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان ضمن دستیابی به نامه مذکور، در گزارش خود نوشت نامه مورداشاره اولین قدم دولت ایالات متحده برای اقرار به شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است.

امیلی مورفی، رئیس اداره خدمات عمومی آمریکا به بایدن تاکید داشت که کاخ سفید هیچ فشاری به او برای تاخیر در روند انتقال رسمی قدرت نیاورده و  بر اساس ترس یا جانبداری از کسی تصمیم‌گیری نمی‌کند. خانم مورفی نوشت که ترامپ صرفا به طور مستقل و بر اساس شواهد موجود و قوانین تصمیم‌گیری کرده است.

مورفی در نامه ارسالی به بایدن نوشت: «با توجه به مفاد و زمان بندی تصمیمم، من هرگز به طور مستقیم یا غیرمستقیم از سوی هیچ مقام قوه مجریه تحت فشار نبودم- از جمله آنهایی که در کاخ سفید یا مدیریت خدمات عمومی فعالیت می‌کنند- به صراحت بگویم، من هیچ‌گونه دستوری مبنی بر به تأخیر انداختن تصمیم خود دریافت نکردم».

تشکر ترامپ از امیلی مورفی

انتقال قدرت – ترامپ برای آغاز فرایند انتقال قدرت رسماً اعلام آمادگی کرد

پس از انتشار نامه، دونالد ترامپ نیز در توییتی آن را تایید و گفت که از امیلی مورفی به خاطر تصمیم محکم و وفاداری‌اش به کشور آمریکا تشکر می‌کند و او به خاطر رعایت مصالح ملی به خانم مورفی پیشنهاد می‌دهد که طبق آیین‌نامه‌ها عمل کند.

ترامپ با اشاره به اینکه امیلی مورفی در جریان انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا مورد آزار، تهدید و بدرفتاری قرار گرفته است. گفت: توصیه می‌کنم که امیلی و تیم او هر آنچه را که لازم است در خصوص تشریفات اولیه انجام دهند، و به تیم خود نیز گفته‌ام همانطور عمل کنند.

در پی تأیید پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از سوی مدیریت بخش عمومی، تیم انتقالی بایدن نیز با صدور بیانیه‌ای تصمیم مورفی را گامی لازم در جهت رفع چالشهای پیش روی کشور آمریکا خواند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان