اندیشه فولادوند – فیلم مستطیل قرمز و راه یافتن به جشنواره فیلم ورزشی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۶

اندیشه فولادوند در مستطیل قرمز

اندیشه فولادوند این بار با بازی در فیلم سینمایی مستطیل قرمز هنرنمایی کرد. فیلم سینمایی مستطیل قرمز به تهیه کنندگی سید علیرضا سجاد پور و ساخته ی حسن و حسین صید خانی توانست به بخش مسابقه ی جشنواره ی بین المللی فیلم های ورزشی ایران راه پیدا کند. این پروژه ی سینمایی قبلا در دو جشنواره ی جهانی میلان ایتالیا و جشنواره ی ملی فانوس مقام اول بخش سینمایی را کسب کرده بود.

داستان فیلم

داستان فیلم مستطیل قرمز درباره ی جنایت عراق در زمان جنگ در بمباران یک مسابقه ی  فوتبال در استان ایلام و کشتار مردم بی گناه است. داستان فیلم به آوارگی شهروندان غرب کشور در دوران دفاع مقدس در منطقه ایلام می پردازد؛ حادثه ای که در زمین فوتبال چوار در بهمن ماه ۶۵ اتفاق افتاد. عده ای از جوانان غرب کشور در زمین فوتبال چوار برای تقویت روحیه جنگ‌ زدگان در حال بازی فوتبال بودند که هواپیماهای عراقی منطقه را بمباران می کنند و ۱۰ فوتبالیست، سه  کودک، یک داور، یک تماشاگر در این حادثه تلخ به شهادت می رسند. حسن و حسین صید خانی این داستان را در فیلم مستطیل قرمز به تصویر کشیدند.

کارنامه هنری اندیشه فولادوند

اندیشه فولادوند اهل شاعری، بازیگری و اهل موسیقی است.  لیسانس فلسفه و کلام اسلامی دارد. پدرش فرهاد فولادوند از شاعران بزرگ است. اولین فعالیت هنری او «مریم مقدس» بود. با فیلم سینمایی سربازهای جمعه، فعالیت حرفه ای خود را با مسعود کیمیایی شروع کرد. با بازی در فیلم «ستاره ها» ساخته ی فریدون جیرانی فعالیت خود را در سینما ادامه داد… کتاب های «عطسه» و «شلیک کن رفیق» از تالیفات و نوشته های اندیشه فولادوند هستند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان