انسولین قلمی – بررسی وضعیت و شرایط تحویل انسولین قلمی در داروخانه ها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۸
بررسی وضعیت و شرایط تحویل انسولین قلمی در داروخانه ها

هلال احمر وارد کننده نیست

سخنگوی جمعیت هلال احمر در گفت و گو با رسانه ها در مورد وضعیت انسولین قلمی در داروخانه های هلال احمر و شرایط ارائه آن به بیماران توضیحاتی را ارائه کرده است. محمد نصیری در این رابطه گفت: جمعیت هلال احمر وارد کننده انسولین به کشور نیست. ما این دارو را از معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی دریافت می‌کنیم. به تازگی اطلاعاتی درباره داروخانه های مرکزی و تهران دریافت کردم و در این گزارش ها هم آمده که میزان سهمیه روزانه انسولینی که به ما می رسد، مانند گذشته است و هیچ تغییری حاصل نشده است.

بررسی وضعیت و شرایط تحویل انسولین قلمی در داروخانه ها

بررسی وضعیت و شرایط تحویل انسولین قلمی در داروخانه ها

شرایط تحویل انسولین قلمی به بیماران

محمد نصیری تایید کرد که از نظر تعداد، هیچگونه تغییری در انواع انسولین شامل قلمی و … صورت نگرفته است. وی در ادامه افزود: معاونت های غذا و دارو به صورت روزانه به داروخانه های هلال احمر سهمیه انسولین ارائه می دهند.

البته برای ارائه این دارو به بیماران شرایطی هم وجود دارد. بیمارانی که برای دریافت این دارو مراجعه می نمایند، باید حتما پرونده داشته باشند. داروخانه ها در حال حاضر از سامانه ای بهره می برند که اطلاعات بیماران در آنها ثبت شده است. با وارد کردن کد ملی پرونده این بیماران قابل رویت خواهد بود بنابراین پرونده ملاحظه شده و انسولین به بیماران تحویل می گردد.

آقای نصیری در پایان افزود: تمام خدمات ما بر اساس دستورالعمل های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش بهداشت کشور است. به هر تعداد هم که انسولین موجود داشته باشیم در اختیار بیماران دیابتی قرار می دهیم. در واقع تا آخرین قلم دارو در خدمت بیماران خواهیم بود. از آنجا که هیچ تغییری در میزان انسولین تحویلی به داروخانه های هلال احمر هم صورت نگرفته است، ارائه خدمات هم مانند گذشته صورت می پذیرد و اختلالی در خدمت رسانی به مردم و بیماران عزیز نخواهیم داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0