انفجار مرگبار – مرکز درمانی سینا تبدیل به پلاسکوی دوم شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۱

پلاسکوی دوم در شمال تهران

شامگاه روز گذشته دهم تیرماه آتش سوزی گسترده ای در یک کلینیک درمانی در خیابان شریعتی تهران رخ داد. این آتش سوزی و در پی آن انفجار مرگبار متاسفانه جان ۱۹ تن از هم وطنانمان را گرفت. این حادثه اهالی تهران را به یاد روزهای تلخ سوختن پلاسکو انداخته است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در مورد این حادثه گفت: آتش سوزی مرکز درمانی سینا واقع در خیابان شریعتی، خیابان قدس، ساعت ۲۰:۴۶ به سامانه ۱۲۵ گزارش شد. در همان دقایق اولیه ماموران ۴ ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

انفجار مرگبار – مرکز درمانی سینا تبدیل به پلاسکوی دوم شد

انفجار مرگبار – مرکز درمانی سینا تبدیل به پلاسکوی دوم شد

انفجار مرگبار در خیابان شریعتی

حادثه در ساختمانی ۵ طبقه اتفاق افتاد که به عنوان کلینیک درمانی از آن استفاده می شده است. در لحظات اولیه وقوع دو انفجار گزارش شده بود. حتی بعد از اینکه آتش نشانان به محل رسیدند باز هم انفجارها ادامه داشت.

آقای ملکی گفت: ظاهرا این انفجارها به خاطر سیلندرهایی بوده که در این کلینیک از آنها استفاده می شده است. شدت آتش سوزی به حدی زیاد بود که از فاصله های دور هم قابل رویت بوده است. دود غلیظی هم طبقات بالایی ساختمان را در بر گرفته بود.

تلفات جانی

نیروهای آتش نشانی در این عملیات هم چون همیشه شجانه عمل کردند. آنها از چندین طرف مشغول مهار شعله های آتش شدند. همچنین نیروهای فداکار آتش نشانی با ورود به طبقات بالایی ساختمان موفق شدند حدود ۲۰ نفر را که در این طبقات گرفتار شده بودند، نجات دهند و از ساختمان خارج کنند.

اما متاسفانه ۱۹ نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند. گفته می شود این افراد در اتاق های عمل بوده اند. از این تعداد ۱۵ نفر زن و ۴ نفر مرد بوده اند. ۶ نفر هم به بیمارستان منتقل شده اند.

تا این لحظه علت حادثه نشت گاز و اتصال سیم برق عنوان شده اما هنوز خبری از عمدی یا سهوی بودن این حادثه در دست نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0