استفان دوجاریک – بسته شدن سازمان ملل به روی عموم برای مقابله با کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۱

استفان دوجاریک از بسته شدن سازمان ملل سخن گفت..

سته شدن سازمان ملل متحد به روی عموم

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که در اقدامی احتیاطی برای مقابله با ویروس کرونا، این سازمان به روی عموم و بازدیدکنندگان بسته خواهد شد.

استفان دوجاریک روز گذشته در نشستی اظهار کرد: «بر همین اساس، بازدیدکنندگان و گردشگرها از ساعت ۸ شب سه شنبه(به وقت محلی) تا اطلاع ثانوی نمی‌توانند وارد این سازمان شوند»

سازمان ملل پیشتر اعلام کرده بود که تصمیم دارد کارمندانش را در حوزه اجرایی کاهش دهد واکنون درهای آن به روی عموم بسته خواهد شد.

استفان دوجاریک اظهار کرد:«همانطور که دبیرکل اعلام کرده، امنیت و سلامت کارمندان موضوعی بسیار مهم در اولویت است. سازمان ملل به نظارت بر اوضاع از نزدیک ادامه می‌دهد و اقدامات لازم و ضروری را بر اساس شرایط به وجود آمده انجام خواهد داد»

این تصمیم در بحبوحه افزایش مبتلایان به کووید -۱۹ در سراسر ایالت نیویورک گرفته شده است.

مورد مبتلا به کروناویروس در سازمان ملل

استفان دوجاریک در ادامه به صورت شفاف اعلام کرد:

«تا کنون موردی از ابتلای افراد حاضر در این سازمان به ویروس کرونا مشاهده و ثبت نشده است.در زمان حاضر ۷۲۹ نفر در بیشتر ایالت‌های آمریکا به کووید-۱۹ آلوده شده‌اند که بیش از ۱۲۰ نفر آنها در نیویورک هستند.همچنین تا کنون تعداد ۲۷ نفر بر اثر این بیماری جان باخته‌اند»

اقدام احتیاطی سازمان ملل با توجه به شیوع سریع این ویروس و ناشناخته بودن ان است. با توجه به شیوع سریع ویروس کووید۱۹، و انتقال آن از طریق تنفس و تماس که همین امر کنترل آن را دشوار کرده است.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت، بسرعت به کشورهای مختلفی در سراسر جهان سرایت کرد. بر اساس اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، در زمان حاضر ۱۱۶ هزار و ۱۴۶ نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که ۶۴ هزار و ۳۸۵ نفر (۵۵.۴۳ درصد) بهبود یافته و چهار هزار و ۸۸ نفر (۳.۵۲ درصد) جان باخته‌اند.

 

قبلی «
بعدی »

اخبار

سینما و هنر

جهان