اولین بیمار کرونایی – پزشکان چینی در جست و جوی اولین بیمار کرونایی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۶
اولین بیمار کرونایی - پزشکان چینی در جست و جوی اولین بیمار کرونایی

تحقیقات برای یافتن بیمار صفر کرونا

دولت و پژوهشگران چین در جست و جو هستند تا اولین بیمار کرونایی را پیدا کنند.با بررسی سوابق،به احتمال زیاد اولین فردی که به کووید ۱۹ دچار شده است یکی از اهالی استان هوبئی با ۵۵ سال سن است.البته هنوز به صورت قطعی نمی توان اولین بیمار را مشخص کرد.چینی ها می گویند اولین فرد مبتلا در هفدهم نوامبر شناسایی شده است.

اولین بیمار کرونایی - پزشکان چینی در جست و جوی اولین بیمار کرونایی

اولین بیمار کرونایی – پزشکان چینی در جست و جوی اولین بیمار کرونایی

شناسایی اولین بیمار کرونایی

در صورت یافتن این فرد،دانشمندان می توانند شیوع این بیماری را ردیابی کنند.ممکن است بتوان منبع و علت شیوع را هم پیدا کرد.فردی ۵۵ ساله از استان هوبئی در تاریخ ۱۷ نوامبر احتمالا به کووید ۱۹ دچار شده است.پس از این تاریخ هر روز بین یک تا ۵ مورد جدید به ثبت رسیده است.اگر چه ممکن است مواردی باشد که به ثبت نرسیده اند،اما تا پایان سال ۲۰۱۹ بیماران این ویروس مرموز به ۲۶۶ مورد رسیده بود.در صورتی که بتوان اولین بیمار را پیدا کرد می توان تشخیص داد این مطلب که کووید ۱۹ واقعا از خفاش منتقل شده است حقیقت دارد یا خیر.تا کنون ۴ مرد و ۵ زن شناسایی شده اند که گمان می رفت آنها بیمار صفر باشند.اما هنوز مشخص نیست آنها قطعا ساکن ووهان بوده باشند.دانشمندان در حال تحقیق هستند تا ببینند قبل از این افراد هم بیماری با این خصوصیات ثبت شده است یا خیر.

تحقیقات ادامه دارد

سایت سازمان جهانی بهداشت اولین مورد ابتلا به این بیماری را ۸ دسامبر ثبت کرده است.اما وبسایت این سازمان بر اساس اطلاعات منتشر شده از کشورها به روز می شود.دکتر آی فن، اولین کسی بود که به افشاگری در این مورد پرداخت.وی در مصاحبه‌ای که بعدها سانسور هم شد به نشریه‌ی People گفته بود که آزمایش‌ها نشان داده‌اند ۱۶ دسامبر، یک بیمار در بیمارستان مرکزی ووهان مبتلا به ویروس جدید و ناشناخته ای از خانواده کرونا ویروس شده است. گزارش‌های پزشکان دیگر نشان می‌دهد که جامعه‌ی پزشکی ووهان در اواخر دسامبر از بروز یک بیماری جدید آگاه شدند.از آنجایی که دولت چین در آن تاریخ در حال پنهان کاری بود و از پزشکان هم خواسته بود چیزی را علنا اظهار نکنند،یافته های پزشکان در آن روزها تایید نشده باقی مانده است.بنابراین یافتن اولین بیمار کار بسیار مشکلی شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0