اوکراین گیت – واکنش ترامپ به انتشار کتاب جان بولتون

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۰

اتهام‌زنی مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید

اوکراین گیت مسئله‌ای است که جان بولتون در کتاب جدید خود ترامپ را متهم کرده است، بولتون در این کتاب که هنوز انتشار نیافته است دونالد ترامپ را متهم کرده که در قضیه مشهور به  اوکراین گیت یه طور عمد کمک‌های نظامی به اوکراین را محدود کرد تا دولت اوکراین در تحقیقات از رقیب انتخاباتی به او کمک کند.

اتهام‌زنی بولتون در کتابی که هنوز منتشر نشده است واکنش ترامپ را به دنبال داشته و  بولتون را دروغگو نامبده است که برای فروش کتابش متوسل به دروغ شده است.

واکنش ترامپ به کتاب بولتون

تراکپ در این باره چند پیام توئیتری منتشر و همه اتهامات در خصوص پرونده اوکراین‌گیت را مجدد رد کرده است.  ترامپ در واکنش به کتاب بولتون گفته است: «او نتوانست برای نمایندگی در سازمان ملل تأیید صلاحیت بگیرد. تا الان برای هیچ چیز تأیید صلاحیت نشده است. به من التماس کرد به او سِمتی بدهم که نیازی به تأیید سنا نداشته باشد.. او را اخراج کردم، چون اگر به حرفش گوش می‌دادم الان در جنگ جهانی بودیم. الان هم کتاب زننده و غلطی نوشته است. پر از [اطلاعات] طبقه‌بندی شده امنیت ملی. چه کسی چنین کاری می‌کند؟».

اوکراین گیت – واکنش ترامپ به کتاب بولتون

چند روز گذشته روزنامه نیویورک تایمز از دسترسی به بخش‌هایی از کتاب جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید خبر داده است؛ کتابی که هنوز منتشر نشده و پرونده‌ای که دموکرات‌ها به خاطر آن ترامپ را استیضاح کردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه اوت ۲۰۱۹ به مشاورانش در کاخ سفید گفته بود که قصد دارد به مسدود کردن کمک ۳۹۱ میلیون دلاری نظامی آمریکا به اوکراین ادامه دهد تا مقامات دولت کی‌یف به تحقیقات از جوبایدن نامزد دموکرات‌ها و رقیب انتخاباتی او کمک کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0