اپلیکیشن سیگنال – حذف سیگنال از فروشگاه های اپلیکیشن ایرانی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۷

دستور جدید کارگروه فیلترینگ

اپلیکیشن سیگنال از فروشگاه های اپلیکیشن ایرانی حذف شده است. در روزهای گذشته به دلیل سیاست های جدید واتساپ، بسیاری از کاربران در سراسر جهان از جمله کشور ما پیام رسان سیگنال را نصب و راه اندازی کرده اند. اما از پنجشنبه شب (بیست و پنجم دی ماه) این پیام رسان از اپ استورهای ایرانی حذف شده است. دلیل این امر هم دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (کارگروه فیلترینگ) اعلام شده است. این در حالی است که این پیام رسان هنوز به صورت رسمی در کشور فیلتر نشده است.

حذف سیگنال از فروشگاه های اپلیکیشن ایرانی

حذف سیگنال از فروشگاه های اپلیکیشن ایرانی

کوچ کاربران از واتساپ و اپلیکیشن سیگنال

به نظر می رسد سیاست های جدید واتساپ، جامعه آماری کاربران این نرم افزار را دچار تغییرات زیادی کرده است. پس از اعلام سیاست های جدید واتساپ و فیسبوک انتقادات بسیاری نسبت به آنها صورت گرفت. از جمله مشهورترین افرادی که مردم را به سمت کوچ به یک پیام رسان جدید تشویق کرد، می توان به ایلان ماسک اشاره نمود. او از سیگنال به عنوان یک اپلیکیشن با قابلیت های بسیار بهتر نسبت به واتساپ یاد کرد.

هرچند واتساپ به عنوان پرکاربرترین پیام رسان جهان (حدود ۲ میلیارد نفر) پس از مواجه با انتقادات، تلاش کرده در مورد قوانین جدید و حفظ حریم شخصی کاربران شفاف‌سازی کند؛ اما همچنان بخش‌هایی از سیاست‌های این اپلیکیشن نامفهوم به نظر می‌رسد.

طبق آمارها، دانلود سیگنال پس از اعلام سیاست‌های جدید واتساپ، افزایش ۴۰۰۰ درصدی داشته است. بسیاری از کاربران ایرانی هم همراه با کاربران دیگر نقاط جهان در این کوچ مجازی شرکت کرده اند. البته که آمار دقیقی از دانلود این پیام رسان در کشور ما در دسترس نیست.

اپلیکیشن سیگنال یکی از امن‌ترین شبکه‌های پیام‌رسان برای کاربران به شمار می‌رود. اما در حال حاضر این پیام رسان از اپ‌استورهای ایرانی از جمله کافه‌بازار، مایکت، ایران اپس، سیب‌اپ، سیبچه و … حذف شده است. هرچند هنوز دسترسی به این نرم افزار در کشور امکان پذیر است و این اپلیکیشن رسماً فیلتر نیست؛ اما مشخص هم نشده که حذف آن از مارکت‌های ایرانی در نهایت فیلتر شدن کامل این برنامه را در پی خواهد داشت یا خیر.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان