اپلیکیشن MyHeritage – فرصتی برای زنده کردن درگذشتگان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۳
اپلیکیشن MyHeritage - فرصتی برای زنده کردن درگذشتگان

فرصتی برای زنده کردن درگذشتگان

اپلیکیشن MyHeritage به تازگی در سراسر جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نرم افزار به شما فرصت می دهد تصویر درگذشتگان خود را بازسازی نمایید. از آنجا که داشتن عکسی باکیفیت از پدربزرگ و یا مادربزرگ و یا حتی نیاکان پیشتر از آنها شانسی نیست که همه داشته باشند، این نرم افزار علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است. داشتن فیلم از این افراد هم می تواند یک رویا باشد، که البته با این اپلیکیشن به واقعیت می پیوندد.

پلیکیشن شجره‌نامه مشهور MyHeritage با تکیه بر فناوری دیپ فیک قابلیتی برای جان بخشیدن به تصاویر قدیمی ارائه کرده؛ ویژگی جدیدی به نام DeepNostalgia که به کمک هوش مصنوعی عکس‌های قدیمی را زنده می‌کند.

اپلیکیشن MyHeritage - فرصتی برای زنده کردن درگذشتگان

اپلیکیشن MyHeritage – فرصتی برای زنده کردن درگذشتگان

اپلیکیشن MyHeritage

این اپلیکیشن با اسکن دقیق چهره افراد در تصاویر سیاه و سفید، چشم و دهان و اعضای چهره آن‌ها را به حرکت در می آورد. از امتیازات این برنامه می توان به اعمال فیلتر بسیار سریع اشاره نمود. همچنین امکان اشتراک‌گذاری خروجی‌ها هم وجود دارد. این اپلیکیشن در واقع بزرگترین شجره‌نامه دیجیتالی دنیا است. شما با استفاده از این برنامه قادر خواهید بود شجره‌نامه خانوادگی خود را بسازید، و به شجره‌نامه دیگران بپیوندید. خود اپلیکیشن به کمک هوش مصنوعی می‌تواند بستگان شما را شناسایی کرده و به شما بابت پیوستن به شجره‌نامه پیشنهاد بدهد. البته امکان جستجوی دستی هم وجود دارد و به لطف اسناد تاریخی می‌توانید به اطلاعات بسیار خوبی درباره اجداد و نیاکان خود برسید.

روتوش تصاویر قدیمی نیز از دیگر قابلیت های این برنامه جذاب است. کاربر می تواند به قسمت Photos مراجعه کرده و از ابزار مخصوص روتوش و ارتقای خودکار تصاویر قدیمی (از جمله رنگی کردن عکس‌های سیاه و سفید) استفاده نماید.

کیت‌های تست DNA

یکی از خدمات بسیار جالب اپلیکیشن MyHeritage که البته در ایران قابلیت دسترسی ندارد، درخواست ارسال کیت‌های تست DNA برای تعیین ریشه‌های نژادی است. نمونه‌برداری از بزاق و تقریبا مشابه تست کروناست. این برنامه با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارد و همچنین با توجه به نتایج تست DNA به شما خواهد گفت ریشه نژادی شما به چه کشورها یا قومیت‌هایی بر می‌گردد و با تکیه بر همین موارد اقوام گمشده یا خانواده‌هایی که نمی‌دانستید قوم و خویش شما هستند را هم برایتان پیدا کند.

این اپلیکیشن برای اندروید و iOS در دسترس است و به صورت تحت وب هم قابل دسترسی است. همچنین می توانید از طریق حساب گوگل می‌توانید خیلی سریع وارد برنامه شوید و برای ثبت نام نیازی به ثبت اطلاعات از صفر نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان