اپل در هند – شرکت اپل خط تولیدش را از چین به هند منتقل می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۳
شرکت اپل خط تولیدش را از چین به هندوستان منتقل می کند

انتقال خطوط تولید از چین به هند

گوشی های اپل در هند بسیار محبوب هستند. به همین دلیل خبرهایی به گوش می رسد که این شرکت قصد دارد فعالیتش را در این کشور پرجمعیت افزایش دهد. گفته می شود بعضی از روسای اپل با مسئولین دولتی جلسه ای داشته اند و موضوع انتقال بخشی از خطوط تولید از چین به هند را مطرح کرده اند. این تصمیم حتی می تواند به دلیل کاهش وابستگی شرکت اپل به کشور چین باشد. قبل تر هم اعلام شده بود بعضی از محصولات را در کشورهای ویتنام و هندوستان تولید خواهند کرد تا از میزان وابستگی به چین کاسته شود.

شرکت اپل خط تولیدش را از چین به هندوستان منتقل می کند

شرکت اپل خط تولیدش را از چین به هندوستان منتقل می کند

اپل در هند

گزارش جدید این خبر را تایید می کند. طبق این گزارش، شرکت اپل قصد دارد یک پنجم تولیدات خود را به کشور هند منتقل کند. این انتقال درآمد این شرکت آمریکایی را از تولیدات محلی حدودا ۵ میلیارد دلار افزایش خواهد داد. البته این رقم برای مدت ۵ سال محاسبه شده است.

در صورت عملی شدن این برنامه، کشور هند در آینده ای نزدیک تبدیل به یکی از صادرکنندگان آیفون خواهد شد. همچنین اپل به بزرگترین صادر کننده بازار بزرگ این کشور تبدیل می شود. هرچند شرکت اپل هنوز به صورت رسمی بیانیه یا گزارشی در این مورد منتشر نکرده اما منابع نزدیک به آن این خبر را تایید کرده اند. طرح PLI که این برنامه در راستای آن عملی می گردد، به دنبال جذب شرکت های خارجی برای تولید گوشی در هند است. این طرح توسط دولت ایالات متحده پایه ریزی شده که نتیجه آن افزایش صادرات به کشور هند خواهد بود.

ورود به بازار جنوب آسیا

اپل چند سالی است در حال برنامه ریزی برای ورود به بازار آسیای جنوبی به ویژه بازار کشور هند است. در حال حاضر هر سال حدود ۱.۵ میلیارد دلار آیفون در این کشور به فروش می رسد. اما تنها یک سوم از این مقدار تولیدات توسط تولید کنندگان محلی تامین می شود. اگر تولید آیفون در داخل این کشور افزایش داشته باشد، قیمت این گوشی ها در بازار این کشور کمتر شده و طبعا فروش آن افزایش خواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان