اپل واچ – تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ با ساعت مچی هوشمند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۱
اپل واچ - تشخیص ابتلا به کووید 19 با ساعت مچی هوشمند

گجتی برای مقابله با کووید ۱۹

طبق بررسی های صورت گرفته، اپل واچ قادر است تا بیماری کووید ۱۹ را شناسایی کرده و به کاربر خود در این زمینه هشدار دهد. نکته مهم این گزارش ها آنجاست که این مطلب را شرکت سازنده منتشر نکرده؛ بلکه این نتیجه بررسی موسسات پزشکی مانند Mount Sinai Health System در نیویورک و دانشگاه استنفورد کالیفرنیا بوده است. از آنجا که بیش از نیمی از افراد مبتلا به کرونا، هیچ گونه علائمی بروز نمی دهند، استفاده از اپل واچ در این زمینه نکته ای بسیار مهم و البته بسیار مثبت برای مصرف کنندگان این ساعت هوشمند خواهد بود.

اپل واچ - تشخیص ابتلا به کووید 19 با ساعت مچی هوشمند

اپل واچ – تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ با ساعت مچی هوشمند

تشخیص تغییرات ضربان قلب با اپل واچ

ساعت های هوشمند شرکت اپل قادر هستند تا تغییرات ضربان قلب را تشخیص دهند. از این رو و با استفاده از این قابلیت، این گجت ها می توانند حدودا هفت روز قبل از مثبت شدن آزمایش ابتلا به کرونا، این موضوع را تشخیص دهند. این ساعت های هوشمند با بررسی ضربان قلب کاربر تغییرات را تشخیص داده و با اندازه گیری و بررسی ضربان قلب و فواصل میان آن‌ها، امنیت یا در معرض خطر قرار گرفتن فرد را تشخیص می دهند.

یکی از محققینی که در این پژوهش شرکت داشته گفته است: می دانیم که مارکرهای تغییر پذیری ضربان قلب، با ایجاد التهاب در بدن تغییر می‌کنند. از آنجا که کووید ۱۹ هم یک اتفاق التهابی شدید است، پیش از ابتلای افراد به کرونا، می توان این موضوع را پیش بینی کرد و برای جلوگیری اقدامات لازم را انجام داد. افراد مبتلا به این بیماری دارای ضربان قلب نامنظم می شوند.

تغییرات ضربان قلب پیش از ابتلا به کرونا

در مطالعه دیگری که دانشگاه استنفورد انجام داده است، مشخص شد که ۸۱ درصد از افرادی که نتیجه آزمایش کرونای مثبت داشته اند، حدودا ۹ روز پیش از انجام آزمایش، با تغییرات ضربان قلب مواجه شده بوده اند. بنابراین تغییرات زیاد در ضربان قلب می تواند دلیلی بر ابتلا به کووید ۱۹ باشد. اینجاست که به کمک اطلاعات نمایش داده شده روی ساعت‌های هوشمند، می توان ۴ تا ۷ روز پیش از دریافت نتیجه آزمایش، ابتلای فرد به بیماری کرونا را تشخیص داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان