• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • اپل کار – توقف مذاکرات اپل با هیوندای و کیا برای تولید خودرو

اپل کار – توقف مذاکرات اپل با هیوندای و کیا برای تولید خودرو

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۲۰
اپل کار - توقف مذاکرات اپل با هیوندای و کیا برای تولید خودرو

توقف مذاکرات برای تولید خودرو

چندین ماه است که خبرهایی از تولید اولین خودروی شرکت اپل با نام اپل کار (Apple Car) به گوش می رسد. شایعه شده بود اپل فرایند تولید خودرویی برقی را آغاز کرده است. همچنین گفته می شد که این خودرو کاملا خودران خواهد بود و برای راه‌رفتن در جاده به راننده نیاز نخواهد داشت. طبق این اخبار اپل تولید خودروی خود را با  هیوندای و کیا برنامه ریزی کرده بود. اما حالا این دو شرکت اعلام کرده اند با اپل مذاکره ای برای تولید خودرو ندارند.

رسانه بلومبرگ خبر داده است که این مذاکرات در حال حاضر متوقف شده‌اند. بلومبرگ می‌نویسد دلیل احتمالی توقف مذاکرات شاید این باشد که اهالی کوپرتینو از اقدام هیوندای برای رسانه‌ای‌کردن مذاکره با اپل ناراحت شده‌اند؛ البته هیوندای پس از رسانه‌ای‌کردن موضوع ادعاهایش را پس گرفت.

اپل کار - توقف مذاکرات اپل با هیوندای و کیا برای تولید خودرو

اپل کار – توقف مذاکرات اپل با هیوندای و کیا برای تولید خودرو

تولید اپل کار تا ۲۰۲۸

به گزارش بلومبرگ از آنجا که شرکت اپل روی صنعت دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی مثل گوشی‌های هوشمند آثار محسوسی داشته، احتمال اینکه چنین اثری روی صنعت خودرو نیز داشته باشد زیاد است. تحلیلگران انتظار دارند این شرکت بتواند توجهات زیادی را در بین خودرو دوستان به‌خود جلب کند. البته که اپل در حال حاضر ترجیح می دهد سکوت اختیار کند.

کره ای ها پیش تر اعلام کرده بودند اپل سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری اپل در کیا داشته است. تحلیلگر مطرح محصولات اپل، مینگ-چی کو از ساخت این خودرو با پلتفرم E-GMP هیوندای خبر داده بود. اما با بروز اختلافات به نظر می‌رسد کره‌ای‌ها از تولید چنین خودرویی منصرف شده اند و اپل باید به دنبال شریک تازه‌ای باشد. حتی ممکن است این شرکت برای تولید خودرو به سراغ شرکت های ژاپنی برود. چرا که در گذشته خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه حداقل ۶ خودروساز ژاپنی خواهان همکاری با اپل هستند.

در هر حال شرکت اپل که چند سال قبل فرصت تصاحب تسلا را داشت تا با قدرت وارد بازار خودروهای الکترونیکی شود، حالا به دنبال یک شریک است تا بتواند اولین خودروی خود را تولید نماید.

در مورد تاریخ معرفی خودروی تولیدی این شرکت گمانه زنی ها و شایعات فراوانی وجود دارد. اما اکثرا معتقدند اپل کار در فاصله سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۸ به جهان معرفی خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان