اکبر عالمی – کرونا مستند ساز و کارشناس تلویزیون را از پا درآورد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۲
اکبر عالمی - کرونا مستند ساز و کارشناس تلویزیون را از پا درآورد

مستند ساز و کارشناس تلویزیون

اکبر عالمی مجری، مستند ساز و کارشناس سیما با تشدید بیماری در نهایت صبح امروز تسلیم کرونا شد. این مستند ساز با سابقه و مدرس دانشگاه تربیت مدرس دهم مهر ماه امسال برای تهیه یک مستند به بیمارستانی مراجعه نموده بود. هرچند او و همکارانش دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده بودند، اما عالمی و سه تن از همکارانش گرفتار این ویروس کووید ۱۹شدند. او با تشدید علائم بیماری به کمک دستگاه تنفس می نمود و در نهایت نتوانست در مقابل کرونا ویروس مقاومت کند.

فعالیت های هنری اکبر عالمی

بامداد امروز سه شنبه بیست و دوم مهرماه، اردشیر عالمی فرزند ایشان خبر درگذشت پدرش را از طریق اینستاگرام اعلام نمود. او خیلی کوتاه و تلخ نوشت: پدر رفت.

طبق پست اینستاگرامی ایشان قرار است شرایط و زمان برگزاری مراسم این سینماگر با سابقه به زودی به اطلاع همگان برسد.

اکبر عالمی - کرونا مستند ساز و کارشناس تلویزیون را از پا درآورد

اکبر عالمی – کرونا مستند ساز و کارشناس تلویزیون را از پا درآورد

مرحوم عالمی دارای دکترای سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک کشور انگلستان بود و در حدود هفت سال نیز به عضویت فرهنگستان هنر و فرهنگستان زبان و ادب فارسی درآمده بود. همچنین مرحوم عالمی مجری و کارشناس تلویزیون، استاد دانشگاه تربیت مدرس و کارگردان مستند بوده است. وی مدتی هم ریاست لابراتوار وزارت فرهنگ و آموزش عالی و مسئولیت لابراتوارهای سازمان صدا و سیما را نیز عهده‌دار بوده‌است. در کارنامه او تجربه بازیگری در فیلم سینمایی بابا نان داد در سال ۱۳۵۱ نیز دیده می شود.

عالمی در دهه ۷۰ مجری و کارشناس برنامه هنر هفتم بود که بسیاری آن را اثرگذارترین برنامهٔ تلویزیون در رابطه با سینما می دانند. ساخت حدود ۳۰ فیلم مستند برای صنایع داروسازی، پتروشیمی، نساجی و چوب به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیولی، آلمانی، ایتالیایی، عربی نیز از کارهای او در سال های پربار عمرش بوده است.

در سال ۱۳۹۳ از اکبر عالمی به پاس یک عمر تلاش در عرصهٔ عکاسی و سینما در جشن تصویر سال در خانهٔ هنرمندان ایران تجلیل شد و از این استاد دانشگاه به عنوان معمار کلمه با دانشی چندوجهی یاد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان