اکران جهانی – فیلم شبی که ماه کامل شد در راه اکران جهانی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۱

خرید فیلم ایرانی توسط شرکت آمریکایی

شبی که ماه کامل شد فیلم تحسین شده نرگس آبیار توسط شرکت سینرجتیک خریداری شده است؛ و در راه اکران جهانی است. این شرکت حق پخش این فیلم را برای پخش در کشورهای کانادا و آمریکا خریده است. برای اولین بار است که این شرکت آمریکایی فیلمی از کشور ایران را خریداری نموده است. سینرجتیک سالیان زیادی است که فیلم های بلند سینمایی، سریال های تلویزیونی و فیلم های مستند را پخش می نماید.

فیلم شبی که ماه کامل شد در راه اکران جهانی

فیلم شبی که ماه کامل شد در راه اکران جهانی

در راه اکران جهانی

حق پخش ساخته زیبای نرگس آبیار پیش از این هم توسط شرکت پخش فیلم آتلانتیک مدیا برای اکران در ترکیه حریداری شده بود. حالا این فیلم در راه آمریکای شمالی است. پخش بین المللی شبی که ماه کامل شد در اختیار شرکت فیلم‌های مستقل ایران با مدیریت محمد اطبایی می باشد.

این فیلم که در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر در سیزده رشته نامرد شده بود که موفق به دریافت ۶ سیمرغ بلورین شد. سیمرغ های بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین چهره پردازی به این فیلم تعلق گرفتند.

مختصری درباره شبی که ماه کامل شد

نرگس آبیار در این اثرش نیز مانند کارهای قبلی به سراغ قصه ای از زنان رفته است. فیلم با ریتمی آرام و عاشقانه شروع می شود. در میانه راه با آداب و فرهنگ و رسوم بلوچستان آشنا می گردیم. در نهایت شاهد تبدیل شدن جوانی آرام و عاشق پیشه و دل رحم به یک تروریست هستیم. فیلم سرشار از غافلگیری‌ها و جزئیات است . با وجود زمان طولانی مخاطب را خسته نمی کند و با خود همراه می سازد.

شبی که ماه کامل شد، نه تنها نشان دهنده قابلیت‌های کارگردانی نرگس آبیار و توانایی او در خلق یک فیلم بزرگ و عظیم نظامی-جنگی است؛ بلکه قابلیت های  فنی و صنعتی سینمای ایران در بازسازی رویداد‌های تاریخی پرهزینه را نیز به رخ می کشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان