اکران نوروزی – فروش نوروزی در سینماهای کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۴

فیلم هایی که بیشترین مخاطب را داشتند

اکران نوروزی فیلم ها بر خلاف انتظار با استقبال گسترده مردم مواجه نشد. در روزهای پایانی سال گذشته پنج فیلم سینمایی برای اکران نوروزی انتخاب شدند و نمایش آن‌ها طی چند روز آغاز شد. اما مردم استقبال چندانی از این فیلم ها نگردند و پس از گذشت دو هفته از شروع نمایش فیلم های نوروزی، مجموع فروش این فیلم ها پنج میلیارد و ۱۶۱ میلیون ریال شده است.

در هفته دوم تعطیلات ابتدای سال هم شهرهایی مثل تهران با تغییر وضعیت از زرد به نارنجی رسیدند و سینماها تعطیل شدند. البته که پس از سه روز با موافقت ستاد مقابله با کرونا «سینما» از دسته‌بندی مشاغل گروه سه به دو جابجا شد تا امکان فعالیت در وضعیت نارنجی وجود داشته باشد.

بر اساس آمار سامانه سمفا (سامانه مدیریت و فروش اکران) در دو هفته ابتدایی سال فیلم های سینمایی «هفته‌ای یک بار آدم باش» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و «لاله» به کارگردانی اسدالله نیک‌نژاد بیشترین و کمترین تعداد بلیت را فروخته‌اند.

اکران نوروزی - فروش نوروزی در سینماهای کشور

اکران نوروزی – فروش نوروزی در سینماهای کشور

اکران نوروزی در سینماها

طبق اطلاعات سامانه آنلاین سمفا، تا روز چهاردهم فروردین فیلم هفته‌ای یک بار آدم باش با داشتن ۱۸۱ سالن و ۷۶۶۶ نفر بیننده، یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال فروش داشته است. رتبه بعدی فیلم خورشید مجید مجیدی قرار دارد که با ۱۴۹ سالن و ۶۲۶۳ نفر بیننده، بیش از یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال بلیت فروخته است. فیلم تکخال به کارگردانی مجید مافی نیز با ۱۴۳ سالن توانسته ۵۶۱۵ تماشاگر را با فروش بیش از یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال ثبت کند. «خون شد» مسعود کیمیایی یکی دیگر از فیلم‌های روی پرده است که در ۱۱۳ سالن اکران می‌شود و تاکنون ۱۶۵۰ نفر به تماشای آن نشته اند. فروش این فیلم در حال حاضر حدود ۴۰۰ میلیون ریال است.

کمترین میزان مخاطب هم مربوط به یکی از فیلم‌های پرحاشیه سال‌های اخیر در حین تولید بوده، شاید یکی از دلایل استقبال کم از «لاله» مدت زمان طولانی فیلم باشد، گرچه عده‌ای هم ریتم آن را پرکشش می‌دانند. این فیلم با ۶۸ سالن و حدود ۴۹۰ نفر مخاطب ۱۱۰ میلیون و ۶۵۴ هزار ریال فروش داشته است.

لازم به ذکر است اکران نوروزی در سینماهای کشور همچنان ادامه دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان