ایران به سازمان ملل نامه اعتراض فرستاد – تحریم غیرقانونی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۱۷

ایران به سازمان ملل نامه اعتراض فرستاد

ایران به سازمان ملل نامه اعتراض فرستاد.  ایران در نامه‌ای به دفتر فضای سازمان ملل، تحریم این سازمان از سوی آمریکا را محکوم کرد.

در گزارشی  نمایندگان دائم کشورمان در وین، نامه رئیس سازمان فضایی ایران، را در جهت  اقدام آمریکا در تحریم غیرقانونی سازمان فضایی و دو موسسه مطالعاتی فضایی ایرانی  را به فضای ماورای جو ملل متحد تحویل دادند .

متن نامه

در این نامه، به تحریم اخیر غیرقانونی و یک‌ جانبه آمریکا علیه سازمان فضایی، اعتراض کردند.  در این نامه تصریح شده است که ماموریت هر سه سازمان مذکور، پوشش و پشتیبانی از استفاده صلح‌آمیز غیرنظامی از فضای ماوراء جو بوده و صرفا بر روی فعالیت های صلح‌آمیز فضای ماوراء جو تمرکز داشته‌اند.

در ادامه با تاکید بر اینکه اقدامات آمریکا یک جانبه است. و مخالف حقوق بین‌الملل به‌طور عام و اصول همکاری در فعالیت‌های فضایی و دسترسی آزاد تمامی دولت‌ها به فضا به‌طور خاص است، افزود: جمهوری اسلامی از آن دسته از کشورهایی است که در بستر بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، و خشکسالی قرار دارد که استفاده از فناوری فضایی جهت پیشگیری از این بلایا و کاهش اثرات آن، حیاتی است.

در نامه مذکور تاکید و ضرورت بر ارسال و پرتاپ ماهوار به فضا،  توسط ایران شده است. و این به این دلیل است که  به دلیل ویژگی های خاص اقلیمی ایران ، بخش های زیادی از مناطق مسکونی در ایران در خطر سیل و دیگر مخاطرات طبیعی هستند.

در ادامه این نامه بیان شده است که سازمان ملل متحد از جمله کمیته استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو، رفتار مخرب آمریکا را محکوم کند. و به همکاری های خود ادامه دهد. همینطور درخواست شده است که  کشورها و دولت های در تعاملات خود بر این واقعیت تاکید کنند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان