تنش لفظی مکرون با پلیس اسرائیل – ورودی کلیسای قدیمی بیت‌المقدس

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۳

اعتراض مکرون به حضور نیروهای اسرائیلی

فیلم تنش لفظی مکرون با پلیس اسرائیل در صدر اخبار و رسانه‌های جهانی قرار گرفته است. امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه برای شرکت در هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اسرای اردوگاه مرگ آشویتز در جریان جنگ جهانی دوم  وارد تل آویو شد، وی هنگام ورود به کلیسای قدیمی بیت المقدس با مأموران امنیتی اسرائیل تنش لفظی پیدا کرد.

مکرون به هنگام ورود به کلیسایی در قدس شرقی خطاب به پلیس اسراییل: کاری که جلوی من انجام میدهید خوب نیست،اینجا همه قوانین را می‌دانند شما هم به قوانین احترام بگذارید. آرامشتان را حفظ کنید قوانین اینجا ازقرن ها پیش مشخص است و حضور من چیزی را تغییر نمی‌دهد لطفا از اینجا خارج شوید.

این تنش لفظی زمانی روی داد که مکرون می‌خواست با تیم حفاظتی خود وارد کلیسای قدیمی شهر بیت المقدس شود و مأموران امنیتی اسرائیل نیز در آنجا حضور داشتند. مکرون به حضور نیروهای اسرائیلی در کلیسایی که قلمروی مسیحیان است، اعتراض کرد.

تل آویو – تنش لفظی مکرون با پلیس اسرائیل

ایران مهمترین دغدغه امنیتی تل آویو در نشست اورشلیم

در جریان برگزاری این مراسم با حضور سران کشورهای جهان بویژه اروپایی نشستی با محوریت ایران و خاورمیانه برگزار شد. ولادیمیر پوتین و امانوئل مکرون، رؤسای جمهوری روسیه و فرانسه و همچنین مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا، از جمله رهبران شرکت‌ کننده در نشست سران جهان در بیت المقدس (اورشلیم) می‌باشند.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه هفته جاری مورخ ۲۹ دی ماه در سخنانی درباره برگزاری این نشست، ایران را مهمترین دغدغه امنیتی تل آویو عنوان کرد.

نتانیاهو در  بیانات خویش اظهار کرد: با سران جهان در نشست اورشلیم «دربارۀ ایران، تحولات منطقه و تقویت   مناسبات اسرائیل با کشورها گفت‌ وگو خواهد کرد». مکرون با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفت وگو و تأکید کرد که پاریس به هیچ عنوان مواضعش را در قبال موضوع هسته‌ای ایران تغییر نخواهد داد.

دیدار با رییس رژیم صهیونیستی و بنی گانتس مهمترین رقیب انتخاباتی نتانیاهو، از دیگر برنامه‌های کاری مکرون در فلسطین اشغالی اعلام شد. آندره دودا رییس جمهوری لهستان، کشوری که در آن اردوگاه مرگ آشویتز توسط آلمان نازی دایر شد، این نشست را تحریم و اعلام کرد که در آن شرکت نخواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان