ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی – رونمایی از نسل جدید ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۴

توزیع ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی جدید در روزهای آتی

نسل جدید ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی در راستای افزایش امنیت و تسهیل مبادلات منتشر و به زودی توزیع خواهد شد. انتشار ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی جدید با تصویر میدان گازی پارس جنوبی در پشت اسکناس و با بهره گیری از فناوری های نوین و پیچیده چاپ اسناد امنیتی انجام گرفته است که امکان جعل را به میزان بسیار قابل توجهی کاهش می دهد.
طراحی خطی، چاپ برجسته، واترمارک، نخ امنیتی با قابلیت تغییر رنگ و … مختصات و ویژگی های منحصر به فرد ایران چک جدید است.

کاغذ ایران چک یک میلیون ریالی بازتاب نور ماوراء بنفش را منعکس نمی کند و در سطح کاغذ از الیاف فلورسنتی نامرئی استفاده شده که زیر نور ماوراء بنفش در چهار رنگ قابل مشاهده است. بخش هایی از طرح و شماره سریال ها با استفاده از مرکب فلورسنتی چاپ شده که زیر نور ماوراء بنفش به رنگ های سبز و طلایی مایل به زرد قابل مشاهده است.

ویژگی های  ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی جدید

مشخصات و ویژگی های نسل جدید ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی بدین شرح است:

ایران چک 100 هزار تومانی - رونمایی از نسل جدید ایران چک 100 هزار تومانی

ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی – رونمایی از نسل جدید ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی

طراحی خطی:
طراحی تمام ایران چک ها به صورت خطی و با استفاده از نرم افزارهای امنیتی انجام گرفته است و هر خط، حامل اطلاعات مربوط به رنگ خود می باشد. در صورتی که در نمونه های جعلی، خطوط از ترکیب نقاط رنگی تشکیل شده اند و به راحتی به وسیله ذره بین قابل تشخیص هستند.

طراحی خطی سه بعدی (متالین):
طراحی ویژه ای که در آن نقشه ها به صورت برجسته به نظر می آیند.طرح مکمل: این طرح در بعضی از ایران چک ها به صورت تصویری با عدد ارزشی ایران چک به صورت ناقص در دو روی ایران چک چاپ می شود که در مقابل نور همدیگر را تکمیل و طرح واحدی تشکیل می دهند.

چاپ برجسته:
این چاپ به آسانی با انگشتان دست، قابل لمس و شناسایی است.
چاپ با مرکب متغیر رنگی: در پشت ایران چک عدد ۱۰۰ با استفاده از مرکب پیشرفته‌ای که قابلیت تغییر رنگ دارد چاپ شده است و در صورت حرکت و تغییر زاویه ایران چک، تغییر رنگ عدد ۱۰۰ از طلایی به سبز به راحتی قابل مشاهده و رویت می باشد
ریزنوشته (میکروپرینت)
نوشته‌های بسیار ریز که با ابزار بزرگنمایی قابل مشاهده است و تنها به وسیله دستگاه‌های چاپ امنیتی چاپ می‌شوند.
واترمارک
تصویر سه بعدی بخشی از کاخ تچر (تخت جمشید) و عدد ۱۰۰ به صورت روشن (الکتروتایپ) در خمیر کاغذ قرار گرفته و در مقابل نور قابل رویت است.

نخ امنیتی پنجره‌ای با رنگ متغیر

این نخ به شکلی درون کاغذ قرار گرفته است که قسمتی از آن نمایان و قسمتی دیگر در بطن کاغذ مخفی می‌باشد و با قرار دادن ایران‌چک در مقابل نور تمام نخ دیده می‌شود. این نخ امنیتی دارای پوشش رنگی ویژه‌ای است که با تغییر زاویه ایران‌چک، رنگ آن از طلایی به سبز تغییر می‌کند. همچنین بر روی نرخ عبارت لاتین IR IRAN و تصویر نقشه ایران درج شده است.

چاپ با مرکب درخشان
در چاپ قسمتی از طرح پشت ایران چک از مرکبی درخشان استفاده شده است که در حالت عادی به راحتی قابل رویت نیست اما با حرکت و تغییر زاویه ایران‌چک، تلألو و درخشندگی این مرکب به وضوح نمایان خواهد شد.
مرکب فلورسنت:
نوعی مرکب که در چاپ افست بخش‌هایی از زمینه به کار گرفته است. این مرکب با تابش نور ماوراء بنفش، بازتاب نور شدید دارد و به رنگ طلایی مایل به زرد تغییر می‌کند.
شماره سریال:
چاپ شماره سریال‌ها با استفاده از مرکب قرمز و آبی فلورسنت انجام شده که تحت تابش نور ماوراء بنفش، به رنگ‌های طلایی مایل به زرد و سبز تغییر رنگ می‌دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان